Helena (37): Chtěla jsem se podělit s přáteli o svůj výtvor, na fotce ale nebyla jen kytice

Jen co začala pandemie, přišla jsem o práci, protože náš malý gastronomický podnik zkrachoval. Doma jsem se začala velmi rychle nudit a hledala jsem, čím se zabavit a možná si i přivydělat nějakou tu korunu. Jelikož mě jako mladou holku hodně bavilo jakékoliv tvoření, rozhodla jsem se začít tvořit kytice z umělých květin. A o své výtvory jsem se několikrát podělila i se svými přáteli na sociální síti.

Chytla jsem se rychle

Začala jsem vyhledávat na internetu nejrůznější inspirace a docela jsem se do toho dostala. Rodina byla z mých výtvorů nadšená, několik kytic jsem ukázala i kamarádkám, které je okamžitě chtěly udělat také. Tvořila jsem dekorace do domácnosti, ale i hezké kytice na hřbitov. Jedna z nejlepších kamarádek mě přesvědčila, že pokud budu své výtvory pravidelně zveřejňovat, mohla bych si začít i slušně vydělávat.

Pozor na to, co fotíš

Nejraději jsem tvořila večer, když už děti spaly, všechno jsem si roztáhla v obýváku a k tomu si pustila oblíbený seriál. Okamžitě poté, co jsem kytici dodělala, jsem si ji samozřejmě vyfotila a dala to na svůj profil na síti. Pak jsem vyčkávala, kdo se ozve, jak mi to okomentují – a zda si třeba někdo něco objedná. Už jsem několik objednávek úspěšně udělala, a tak jsem se docela rozjela.

Jednou jsem navečer vyfotila krásnou kytku z umělých růží, byla jsem docela pyšná na to, co jsem dokázala, ale když jsem si začala číst komentáře, trošku jsem znervózněla. Znělo v nich, abych si příště dávala pozor na to, co fotím. Podívala jsem se na danou fotografii a nedocházelo mi, o co jde. Pak mi tam kamarádka napsala, abych to raději smazala, že to vypadá jako propagace úplně něčeho jiného.

Co jsem provedla?

Napsala jsem jí v soukromé zprávě – a než jsem se dočkala odpovědi, další ze sledujících mi to napsal úplně napřímo. Otázka zněla, zda prodávám kytici nebo sebe, další zase zmínil, že kytka super ale moje prsa také nejsou k zahození. Podivila jsem se, pak přišla odpověď i od kamarádky. Já hloupá jsem kytku postavila k oknu a vyfotila ji, jenže jsem proti oknu stála jen ve spodním prádle a z podprsenky mi vykukovala bradavka. To se v okně krásně odrazilo – a pozorní sledovatelé si toho nemohli nevšimnout.

Fotku jsem okamžitě stáhla a děsně jsem se styděla, i když jsem vypnula komentáře, už to stihlo vidět a okomentovat dost lidí. Dnes už tvořím výhradně pro sebe a přátele, kteří se přijedou podívat osobně.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu