Gabriela Soukalová ukázala oblečení, které se u nich v rodině dědí z generace na generaci

V posledních měsících se sice moderátorka a bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová věnuje především své malé dcerce Izabele, což ale neznamená, že si někdy nevzpomene na svou sportovní kariéru nebo že by se sportu nevěnovala. Ostatně krásně štíhlá postava, kterou má čtyři měsíce po porodu, je toho jen důkazem. Nyní se Gabriela na svém instagramovém profilu pochlubila nádhernou fotkou, jejímž prostřednictvím se vrátila nejen k lyžování, ale která ji originálním způsobem propojila i s maminkou.

Jablko nespadlo daleko od stromu

Slavnou sportovkyní totiž není v rodině Soukalových jen Gabriela, ale i její maminka, která se shodou okolností jmenuje stejně. Ještě pod dívčím jménem Gabriela Sekajová byla velmi úspěšnou běžkyní na lyžích. K jejím největším úspěchům patří především stříbrná medaile ze zimní olympiády v Sarajevu v roce 1984 a bronzová medaile z mistrovství světa ve švédském Falunu v roce 1974. Obě medaile získala ve štafetových závodech.

Kombinéza jako rodinný poklad

Právě maminčinu závodní kombinézu z památného mistrovství světa v běžeckém lyžování ve Falunu si Gabriela na focení oblékla. Nutno dodat, že ji padne naprosto dokonale a na černobílém snímku s lyžemi na rameni vypadá skvěle. Maminka Gabriela tehdy ve štafetě na 4×5 kilometrů běžela druhý úsek. Dalšími členkami štafety byly Alena Bartošová, Miroslava Jaskovská a Blanka Paulů. Jak Gabriela v komentáři k příspěvku prozradila, kombinéza se u nich dědí z generace na generaci, a v budoucnu ji tak oblékne její dcerka Izabela.

Rodinná sbírka medailí

Lásku k lyžování tak měla Gabriela Soukalová v genech, nakonec se rozhodla spojit běh na lyžích se střelbou a věnovat se biatlonu. Rodinná sbírka medailí je díky Gabriele samozřejmě mnohem větší, k maminčinu bronzu z mistrovství světa a stříbru z olympijských her, přidala další dvě stříbrné medaile ze zimní olympiády v Soči, ke kterým by navíc brzy měl přibýt ještě bronz z ženské štafety z důvodu diskvalifikace ruských závodnic. Z mistrovství světa má doma Gabriela dokonce šest medailí, dvě zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové. Uvidíme, zda je Izabelka jednou vydá ve stopách maminky a babičky a přidá do sbírky další cenné kovy.

Zdroj: Instagram/gabrielakoukalova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu