Fén není jen k sušení vlasů. V domácnosti se z něj stává velmi šikovný pomocník

Každá žena má jistě doma fén na vlasy. Ten je nám skvělým pomocníkem, když potřebujeme vytvarovat účes či rychle usušit mokré vlasy. Jeho využití je však mnohem mnohostrannější, než se může zdát. Poradíme vám, s čím vším vám fén může doma pomoci.

Když nemáte po ruce žehličku

Potřebujete rychle vyrazit ven a vaše oblíbená košile nebo šaty jsou zmačkané. Pokud v tu chvíli zrovna nemáte po ruce žehličku, sáhněte po fénu. Zmačkané oblečení jednoduše pověste na věšák a lehce jej navlhčete. K tomu můžete využít rozprašovač nebo namočené ruce. Jednou rukou foukejte teplý vzduch na oblečení a tou druhou ho vyrovnávejte. Jde to překvapivě snadno a rychle.

Vysuší i ochrání

Občas se nám stane, že oblíbený kousek oblečení nestačí po vyprání uschnout včas. V případě, že je vaše prádlo ještě trošku vlhké a vy si jej i tak musíte nutně obléknout, nesmutněte. Vlhké ho oblékat nemusíte – alespoň se nenachladíte. Pomozte si fénem, horký vzduch oblečení vysuší raz dva.

Některé kousky oblečení – a především boty, je vhodné chránit impregnací. Došel vám impregnační sprej nebo se vám do něj nechce investovat? Nevadí, vezměte si do ruky bílou svíčku a tou přejeďte několikrát látku nebo boty. Pak namiřte teplý vzduch na povrch ošetřený svíčkou. Vosk se teplým vzduchem roztaví a následně zaschne. Tím vznikne ochranná vrstva. Tento trik je nejlepší využít na obuv – například na tenisky, které by se impregnovat rozhodně měly vždy.

Lepidlo nebude mít šanci

Štvou vás etikety přilepené na zboží, kterou pak jdou velmi špatně sundat dolů? Už se s nimi trápit nemusíte. Etikety půjdou z různých povrchů lépe dolů, když je zahřejete fénem. Lepidlo se jednoduše roztaví, etiketa půjde snadno sundat, a pak už jen stačí danou věc umýt. Po lepidle nebude ani památky.

Fén je rozhodně velmi šikovný a všestranný pomocník.

Autorský text

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT