Eva (33): Když na mě začal řvát a pískat plavčík na koupališti, nechápala jsem, co se děje. Co ho tak pohoršilo?

Bylo to v létě, když jsem se domluvila se svojí sestrou, že vezme děti a půjdeme s nimi na koupaliště. Sbalily jsme se jako bychom jely snad na týden, s sebou jsme navíc vzaly ještě dvě děti naší kamarádky, která musela rychle nastoupit na směnu v práci. Moc jsme si tam ale zábavu neužily a velmi rychle jsme všechny ty věci zase balily.

Vodní radovánky

Děti se samozřejmě moc těšily, a jelikož jsme jich měly s sebou celkem pět, bylo to fajn, ony se zvládly pohlídat samy a my jsme si mohly povídat a opalovat se. Děti si ihned po příchody šly hrát do vody, blbly – a my jsme na ně jen sem tam hodily očkem. Nutno dodat, že jsme byly na malém koupališti ve vedlejší vesnici, kde bydlíme. Moc lidí tam nebylo, místní plavčík ale bral svou práci asi moc vážně.

Sundej si ty plavky

Nejmladší z party dětí byla moje pětiletá dcera, která přiběhla z vody ven a celá se třásla. Napadlo mě jediné, ať si na chvíli sundá plavky, aby neprochladla, protože byly studené. Dcera seděla pod osuškou, pak na ni ale zavolaly ostatní a ona se mě zeptala, zda může znovu do vody. Kývla jsem, že může – a povídala si dál se sestrou. Asi po dvou minutách jsem slyšela, jak plavčík nadává a píská na svou píšťalku. Začaly jsme se otáčet a nechápaly jsme co se děje. Vždyť byl všude klid a ani se nikdo netopil.

Plavčík asi viděl moc filmů

V tu ránu přiběhl plavčík k nám a začal nadávat, že jsme nechaly jít dítě do vody nahaté, že je to proti řádu a pohoršuje to ostatní, nehledě na to, že jde o dětskou pornografii. Do toho se však vložila má sestra, která nejde pro sprosté slovo daleko a je pěkně od rány. Vznikla z toho pořádná hádka, po které jsme si vysloužily vykázání z prostoru koupaliště.

Doba se evidentně hodně změnila, pamatuji si, že my jsme jako děti běhaly se sestrou věčně na plovárně nahé. I když to chápu, říci nám to plavčík mohl v klidu, a hlavně děti nemusely vyslechnout tolik sprostých slov a urážek. Na to koupaliště jsme se mimochodem už nikdy nevrátily.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT