Elvisova dcera Lisa (52): Rozprodala otcův majetek a hájila Michaela Jacksona

Není jednoduché vyrůstat ve stínu legendy. Své o tom ví také Lisa Marie Presley, kterou lidé znají převážně díky příjmení, jež je spojeno s králem rock and rollu, jejím otcem Elvisem Presleym. Dnes tato americká písničkářka slaví 52. narozeniny. Znáte její příběh?

Nestála o bohatství, ale o úspěch

Lisa se jeví již od svého dětství jako skutečná rebelka. Mnoho Elvisových fanoušků jí možná mělo za zlé, když skoro bez práce zdědila všechen jeho majetek, ovšem mnohem hůře nesli, když skoro většinu prodala, aby se mohla věnovat svému koníčku, totiž zpěvu. Nepřikládala váhu hmotným majetkům a spíše se těšila z hudby.

Kariéru zahájila už s otcem

Hudba byla v rodině Presley na prvním místě. Společně se účastnili koncertů, skládali hudbu a spojovali svou kreativitu. I když Elvis roku 1977 bohužel vydechl naposledy, nevzdala se Lisa svých cílů a snů.  Vydala písně, na kterých se svým otcem pracovala a navázala také vlastní tvorbou.

Pomoc těm, kteří to potřebují

Král hudební scény byl také známý pro svou dobrotu k lidem. Na tuto velkorysou tradici navázala i jeho dcera, když přijala, že povede charitativní nadaci. Právě díky tomuto spolku jsou podporovány děti v nouzi a také jsou sponzorovány různé umělecké instituce, protože podle Lisy na talentu dětí záleží.

Temná stránka slávy

I když se její jméno dnes dostává do pozadí, není tomu tak dávno, kdy vévodila novinovým titulkům. Se svým bývalým mužem Michaelem Jacksonem stála proti světu, když byl obviněn ze zneužívání a starala se o jeho fyzické i duševní zdraví.

Také Nicolas Cage byl jedním z těch šťastných, kteří mohli kráčet po boku dcery významné legendy, ovšem ani v tomto případě manželství nevydrželo a následovaly další pokusy. Nyní se pomalu a jistě dostává do hudebního důchodu, její jméno ale zůstává v paměti mnohých i nadále.

Autor: Tereza Hotovcová
zavřít reklamu