Ellen Page: Z krásné dívky k muži jménem Elliot Page. Jak se změnila?

Ellen Page se narodila v kanadském Halifaxu v roce 1987, a je to známá kanadská herečka. Ve dvaceti letech byla nominována na Oscara, Zlatý Glóbus a cenu BAFTA za svou roli ve snímku Juno. Ale již v sedmnácti letech, ke zklamání mnoha mužů, jelikož byla opravdu krásná žena, se přiznala veřejnosti ke své homosexuální orientaci. V prosinci loňského roku si veřejně změnila jméno z Ellen na Elliota a začala žít svůj život prakticky jako muž.

Herecká kariéra Ellen Page

K herecké kariéře se malá Ellen dostala již v 11 letech ve filmu Pit Tony. Následovaly další kanadské filmy i seriály. Popularita, a hlavně oblíbenost Ellen u režisérů rostla, a již v šestnácti letech získala Ellen roli v nezávislém evropském filmu Z úst do úst. Následovaly filmy V pasti (2006), X-men: Poslední vzdor (2006) a X-Men: Budoucí minulost (2014). Největšího úspěchu ale Ellen Page dosáhla ve filmu Juno. Zahrála si dokonce i s Leonardem DiCapriem ve filmu Počátek.

Osobní život Ellen Page

V osobním životě ale Ellen cítila, že není úplně spokojená. Již od dětství věděla, že s ní není něco úplně v pořádku, jen pořád nechápala, co to je. S nastupujícím věkem ale odhalila svou podstatu a v roce 2014, na Valentýna na konferenci Kampaň za lidská práva týkající se mládeže LGBTQ v Las Vegas prohlásila, že má homosexuální orientaci, což sama sobě přiznala, když já bylo 14 let.

Dlouho ale čelila dopadům tohoto prohlášení na její život a kariéru. Šla si ale tvrdě za svým a za tento život bojovala. Řeč Ellen Page ze zmíněné konference zhlédlo na Youtube více než 5 milionů diváků. Také otevřeně promluvila o svých depresích a záchvatech paniky.

Elliot Page

1. prosince roku 2020 bylo jméno Ellen Page použito naposledy. Oznámila totiž veřejnosti, že se změnila na člověka jménem Elliot Page – a začíná žit transgenderní život. To zveřejnila na sociální sítích. Také poděkovala všem za podporu a nabídla i svou oporu pro všechny, koho toto trápí. Svým odzbrojujícím ležérním postojem dala všem najevo, že si za svou změnou stojí a bere ji vážně. Rozhodně to není čin nějaké celebrity, která na sebe chce pouze upozornit, aby byla zase chvíli v hledáčcích medií.

Ačkoli existuje spousta protichůdných názorů na toto počínání, my Elliotovi přejeme, ať je ve své nové identitě konečně šťastný.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu