Dopis, který spustil lavinu vzpomínek. Marta Jandová vzpomínala na svého zesnulého bratra

Všichni vědí, že zpěvačka Marta Jandová je dcerou slavného frontmany hudební skupiny Olympic Petra Jandy. Marta se narodila z jeho prvního manželství s Janou Jandovou. Ta bohužel v Martiných sedmnácti letech zemřela na rakovinu. O to bližší vztah měla Marta se svým o sedm let starším bratrem Petrem. Bohužel i o něj záhy přišla…

Nemoc jí vzala nejprve maminku, poté i staršího bratra

Po smrti maminky odjela Marta na roční studijní pobyt do Spojených států, kde se snažila s tragickou událostí vyrovnat. Po maturitě se seznámila s Thorstem Mewesem, zpěvákem kytaristou skupiny Die Happy. Odjela s ním původně na rok do Německa získat zkušenosti a naučit se jazyk. Vzhledem k tomu, že hudba byla vždy jejím koníčkem a měla ji v krvi, stala se brzy zpěvačkou skupiny, se kterou v průběhu let získala mnoho úspěchů. Thorsta si následně též vzala za manžela a do Německa přesídlila natrvalo. I když žila v zahraničí, s bratrem byla v pravidelném kontaktu. Ten se ale bohužel začal potýkat se stejnou nemocí, jako jejich maminka. Když Petr v pouhých třiceti třech letech nakonec kvůli nádoru na mozku zemřel, měla Marta právě koncert.

Rozvětvená rodina

Nyní Marta na svém instagramovém profilu zveřejnila dojemný snímek dopisu, který našla v jedné staré krabici. Dopis napsal právě její milovaný bratr Petr. Marta v komentáři přiznala, že ji nečekaný nález samozřejmě citově zasáhl a vyzvala ostatní, aby svým sourozencům vyjadřovali svou lásku a podporu. Marta má ještě tři mladší sourozence z otcových pozdějších vztahů. Sestru Elišku, která vzešla z druhého manželství s moderátorkou Martinou Jandovou, a malé sestřičky Anežku a Rozálii, jejichž maminkou je současná manželka Petra Jandy Alice a které jsou jen o málo starší než její vlastní dcera Maruška. Tatínkem Marušky je gynekolog Miroslav Verner, kterého si Marta rok po narození dcery vzala.  

Zdroj: Instagram/marta.jandova, idnes.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu