Donatella Versace a její dcera věnovaly více než 5 milionů korun nemocnici San Raffaele v Miláně

Svět slavných a bohatých se snaží přispět ke zdárnému boji s koronavirem finančními dary, a to zejména italským nemocnicím, které se s onemocněním potýkají. Donatella Versace a její dcera Allegra věnovaly v přepočtu 5.280.000 korun oddělení intenzivní péče nemocnice San Raffaele v Miláně.

Podpora světových módních značek

Minulý týden Giorgio Armani oznámil dar v hodnotě 33 miliony korun nemocnicím Luigi Sacco, San Raffaele, Istituto dei Tumori v Miláně a Istituto Lazzaro Spallanzani v Římě, které se potýkají s rozšířením viru. Finanční podporu už poskytly i další společnosti s luxusním zbožím, například Bulgari, Dolce & Gabbana, LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SE, L’Oréal, Estée Lauder či Swarovski.

Současná čísla

Ke dni 23.3.2020 bylo s koronavirem po celém světě diagnostikováno 349.139 lidí, a více než 15.297 jich zemřelo. Miliony lidí propadly panice a v supermarketech neustále chybí toaletní papír, těstoviny či balená voda, o dezinfekčních prostředcích a zdravotnických potřebách ani nemluvě. Apokalyptické chování lidí celé situaci rozhodně nepomáhá a ztěžuje práci nejen lékařům.

Finanční dary směřují do Itálie

Itálie je druhou nejvíce zasaženou zemí po Číně a zemřelo zde už nejméně 5.476 osob. Přitom infikováno je více než 59.138 lidí. Systémy zdravotní péče byly ochromeny neuvěřitelně rychle rostoucím počtem pacientů, a právě proto většina finanční podpory směřuje právě tam.

Aktuální statistiky z celého světa v živém vysílání můžete sledovat na storymag.cz  

Donatella Versace ke sponzorskému daru uvedla: „Naše srdce jsou s těmi, koho nemoc zasáhla, se všemi lékaři a zdravotnickým personálem. V tuto chvíli musíme být jednotní a vzájemně se podporovat. Proto jsme se s Allegrou rozhodly věnovat tento osobní dar.“

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu