Daniela Peštová ukázala fotku ze svého vysokoškolského indexu. Čím chtěla původně být?

V pátek si Česká republika připomínala 34. výročí sametové revoluce. Kromě politiků se k tehdejším událostem vyjádřila na svých sociálních sítích i řada dalších známých osobností. Jednou z nich byla i topmodelka Daniela Peštová. Se svými fanoušky se dokonce podělila o svou fotografii z vysokoškolského indexu.

Daniela jako čerstvá studentka univerzity

Při vzpomínání na listopadové události, které odstartovaly změny vedoucí k pádu totalitního režimu, se často vyzdvihuje důležitá role tehdejšího studentského hnutí. Čerstvou vysokoškolskou studentkou byla v té době též Daniela Peštová.

Na svém instagramovém profilu totiž publikovala snímek svého výkazu o studiu na vysoké škole, včetně černobílé fotografie, která zachycuje devatenáctiletou Danielu v typickém dobovém účesu konce osmdesátých let. Ostatně hned několik modelčiných fanynek se ve svých komentářích svěřilo, že nosilo stejný účes, jiným obdivovatelkám na snímku připomněla Ivetu Bartošovou.

Místo za katedru zamířila na přehlídková mola

Kromě toho se z univerzitního dokumentu můžeme dozvědět, že ač Daniela pocházela z Teplic, kde v roce 1989 úspěšně odmaturovala na gymnáziu, vysokou školu odešla studovat do Prahy. Konkrétně nastoupila na Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy. Jak ale víme, učitelka se z Daniely Peštové nestala. Zanedlouho se totiž její život od základů změnil.

Vyhrála casting jedné modelingové agentury a krátce na to odjela do Paříže. Brzy se dostavily první úspěchy a její jméno se ve světě modelingu stávalo stále zvučnějším. Následovalo přestěhování do New Yorku a spolupráce s řadou předních značek ze světa módy i kosmetiky.

Ostatně v tomto světě se Daniela Peštová pohybuje dodnes, i když velkou část svého času a energie věnuje též rodině. Již více než dvacet let je jejím partnerem slovenský zpěvák Pavol Habera, s nímž má dceru a syna. Dalšího syna má pak ze svého prvního manželství.

Zdroj: Instagram/daniela_pestova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu