Dagmar Havlová na svého manžela nezapomíná. Co mu popřála k nedožitým narozeninám?

Letos v prosinci uplyne už jedenáct let od smrti Václava Havla. Dagmar Havlová na svého manžela ale stále s láskou a ráda vzpomíná. Čas od času na svém instagramovém profilu zveřejňuje i dosud neviděné snímky bývalého prezidenta. Bylo tomu tak i na konci září u příležitosti jeho svátku a před několika málo dny u příležitosti jeho nedožitých 86. narozenin.

Všechno nejlepší, pane prezidente

Herečka na Instagramu zveřejnila sérii několika neformálních fotografií svého manžela společně s osobním komentářem: „Jestli se v nebi slaví narozeniny, tak všechno nejlepší, miláčku můj. Objímám, líbám a mávám.“ Ze snímků, které bývalá první dáma zveřejnila, je rovněž patrné, že se vydala i na hřbitov, svému zlomenému kotníku navzdory.

K přání se pak v komentářích připojila řada hereččiných fanoušků i známých tváří, například Eva Holubová, Beáta Rajská, Eliška Bučková, Iva Pazderková či Honza Musil. Mnozí z nich přitom dojatě dodávali, že na pana prezidenta často vzpomínají a že by si přáli, aby náš nový prezident byl jako on.

Krásný dárek

Václav Havel se narodil v Praze 5. října 1936 ve vlivné a zároveň intelektuálně založené rodině Havlových. Jeho otec Václav Maria Havel byl stavební podnikatel, který postavil například vilovou čtvrť na Barrandově, maminka Božena byla módní návrhářka a výtvarnice. Jeho dědeček Vácslav postavil palác Lucerna, strýc Miloš založil Filmové studio Barrandov.

Jen o den později pak Dagmar Havlová zveřejnila další příspěvek, který s jejím manželem úzce souvisel. Od známého umělce Petra Hájka totiž dostala krásný portrét Václava Havla, namalovaný v jeho typickém stylu, který se označuje jako spontánní realismus. Dojatá byla obrazem, který vypadá jako živý, nejen bývalá první dáma, ale opět i řada jejích fanoušků.

Zdroj: Instagram/dagmarhavlova_official

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu