Co spojuje Helenu Vondráčkovou, Dagmar Peckovou, Martina Dejdara a Marii Tomsovou? Navštěvovali stejnou střední školu!

Také patříte k těm, kteří po letech vzpomínají na léta strávená ve školní lavici? Nejste sami. I mnoho slavných tváří s láskou vzpomíná na zážitky a historky ze svých studentských let. Nejinak to má i zpěvačka Helena Vondráčková.

Zpátky ve školní lavici

Legendární zpěvačka si tak i přes svůj nabitý kalendář nenechala ujít oslavu, kterou u příležitosti sto šedesáti let od svého založení pořádalo Gymnázium Josefa Ressela v Chrudimi. Helena Vondráčková se sice narodila v Praze, ale dětství strávila ve Slatiňanech.

Když se později rozhodovala, kam půjde na střední školu, vyhrálo právě gymnázium v nedaleké Chrudimi. Když zde v roce 1965 maturovala, měla už za sebou vítězství ve známé pěvecké soutěži s názvem Hledáme nové talenty a první hit – Červenou řeku.

Tablo jako krásná vzpomínka

Právě školní tablo z roku, kdy maturovala, bylo na jedné z fotografií, které zpěvačka ze vzpomínkové akce publikovala na svém instagramovém profilu. Fanoušků se pak ve svém komentáři k příspěvku zeptala, zda ji mezi více než třemi desítkami spolužaček a spolužáků poznají. Z komentářů je jasně patrné, že ji všichni poznali velmi snadno.

Z tabla se navíc obdivovatelé Heleny Vondráčkové mohli dozvědět nejen to, že zpěvačka studovala všeobecnou větev gymnázia, ale také to, kde a jak úspěšné složení maturitní zkoušky třída oslavila. Mimochodem v roce 1965 Helena Vondráčková nejen odmaturovala, ale nazpívala též několik nesmrtelných písní, jako je například Pátá, Náramek nebo duet Hříbě s Václavem Neckářem.

Slavných absolventů je mnoho

Helena Vondráčková není jedinou slavnou osobností, která chrudimským gymnáziem prošla. Svá středoškolská studia tu totiž strávila i operní pěvkyně Dagmar Pecková, herec Martin Dejdar či bývalá televizní hlasatelka Marie Tomsová. I oni využili slavnostní příležitosti k návštěvě místa, kde strávili svá studentská léta.

Zdroj: Instagram/helenavondrackovacz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu