Co dělá Gabriela Lašková, když její malý syn nechce spát?

Moderátorka Gabriela Lašková je hrdá a milující maminka dvou malých synků, téměř tříletého Benedikta a půlročního Vincenta. I když si Gabriela mateřství velmi užívá, o čemž svědčí i mnohé její příspěvky na Instagramu, čas od času si upřímně posteskne nad některými starostmi a strastmi, které jsou s rolí matky spojeny.

Přesvědčování ani prosby nepomohly

Zatímco malý Vincent je pohodové miminko, větší Benedikt už začíná být v některých věcech trochu tvrdohlavý a chce si je dělat po svém. Poslední dobou tak začal sabotovat odpolední spánek. Gabriela se ve svém instagramovém příspěvku svěřila, že z toho byla zpočátku trochu zoufalá. Zkušené maminky jí jistě dají za pravdu. Odpolední spánek dítěte je často téměř jediná chvilka, kterou mají samy pro sebe. Ať už také na to, aby si odpočinuly, či naopak uklidily, uvařily a podobně. Moderátorka se tak snažila svého synka několik týdnů různými způsoby přesvědčovat, že poobědový spánek je fajn. Nicméně bez úspěchu.

Siesta jako kompromis pro oboustrannou spokojenost

Snímek tak zachycuje malého Benedikta, jak se místo spaní dívá na pohádku a přitom jí zdravou svačinku. Gabriela přiznala, že jako nejlepší řešení se osvědčil tento kompromis. Benedikt sice nespí, ale je v klidu a ona taky. Svůj příspěvek pak moderátorka s humorem zakončila apelem ke všem maminkám, aby nikdy neříkaly nahlas, že jejich děti dobře spí. Mohly by to totiž snadno zakřiknout.

Školka jako poslední záchrana?

Není se proto čemu divit, že Gabrielin příspěvek mnohé maminky komentovaly zkušenostmi se spaním či naopak nespaním svých ratolestí. Některé jí dávaly rady, jak by mohla Beníka ke spánku ještě přesvědčit, jiné jí tak trochu záviděly, že její syn spal tak dlouho a že když nespí, vydrží být tak hezky v klidu. Gabriela patří k těm celebritám, které na komentáře svých fanoušků často odpovídají. V jedné z reakcí tak napsala, že stále trochu doufá, že třeba s ostatními dětmi ve školce by opět mohl začít spát, když uvidí, že všichni kolem spí. Další očekávání ohledně školky, kam by měl Benedikt začít chodit v září, má moderátorka směrem ke konzumaci masa. To totiž teď synek jíst odmítá.

Kdy se Gabriela vrátí na televizní obrazovky?

Práce moderátorky má oproti jiným tu výhodu, že žena nemusí být pryč z domova každý den na mnoho hodin. I z tohoto důvodu se tak s prvním synem Gabriela vrátila do práce poměrně brzy, když mu bylo sedm měsíců. Péče o dvě děti je ale náročnější, a tak si Gabriela zatím žádný přesný termín nestanovila. Děti jsou přednější než kariéra.

Zdroj: Instagram/gabrielalaskovaofficial

Autor: Martina Šťastná
ZAVŘÍT