Chronická bolest zad a kloubů: Jaké jsou její příčiny, v čem spočívá léčba a proč nepodceňovat prevenci?

Trápí vás chronická bolest zad a kloubů? Na vině může být například nekvalitní matrace. Dejte sbohem své staré matraci a dopřejte si každou noc komfort, který si zasloužíte. Mezi další příčiny bolesti zad patří také přetížení svalů, špatné držení těla, sedavý způsob života a řada dalších. Jak s chronickou bolestí zad a kloubů zatočit? Vsaďte hlavně na jejich prevenci a nedovolte, aby se bolest stala běžnou součástí vašeho života.

Nová matrace vám zpříjemní usínání

Spánkem strávíme třetinu svého života, a proto by měla být této aktivitě věnována náležitá pozornost. Vhodná matrace, na níž je radost se probouzet a spát pohodlně po celou noc, je naprosto nezbytnou součástí každé ložnice. Správná velikost a výška matrace vám dovolí strávit noc nerušeně a bez častého buzení.

Jak vám výběr správné matrace pomůže s kvalitou spánku

Matrace na míru může být skutečně účinnou prevencí proti nepříjemné bolesti zad. Pěnové matrace, konkrétně matrace z líné pěny, připomínají svou strukturou měkký obláček a dokážou se přizpůsobit tvaru vašeho těla. Při spánku vás nikde netlačí a vy tak prospíte nerušeně celou noc. Kromě matrace se ale zaměřte i na celkové vybavení ložnice. Tato místnost je stvořena pro nerušenou relaxaci a mělo by v ní být skutečně jen to nezbytné pro kvalitní a zdravý spánek.

fotoduets – stock.adobe.com

Návštěva fyzioterapeuta a pravidelné cvičení vám změní život

Kromě vytvoření naprostého pohodlí a investice do kvalitní a pohodlné matrace, zařaďte do své denní rutiny také cviky na bolest zad. S jejich výběrem a správným provedením vám pomůže fyzioterapeut. Pravidelným cvičením posílíte svaly a při sedavém způsobu života je právě pohyb tou vhodnou prevencí bolesti bederní páteře. Cvičení je vhodné také pro ženy, které trpí bolestí zad v těhotenství. Ovšem se svolením lékaře a pod odborným dohledem.

Denní režim a změny, které můžete provést

Věděli jste o tom, že bolest zad v kříži zažila třetina dospělé populace? Nejedná se tedy o nijak výjimečný jev, a proto je dobré bolesti zad předcházet a myslet na prevenci. Jak se zbavit bolesti zad a jak ji v ideálním případě rovnou předcházet?● Každý den se věnujte nějaké fyzické aktivitě. Stačí i obyčejná chůze.● Myslete na to, jak spíte. Kvalitní matrace a anatomický polštář vám přinesou úlevu od bolesti zad krční páteře a uleví i od bolavých kloubů.● Jste vystaveni nadbytku stresu? I to může v budoucnu způsobit nepříjemné bolesti v zádech.● Soustřeďte se na správné držení těla. Bolest zad mezi lopatkami, v oblasti beder i krční páteře je často způsobena právě tím, že jste si osvojili špatné držení těla. Naštěstí není nikdy pozdě na nápravu.

Drobot Dean – stock.adobe.com

Co na bolest zad? Při chronické bolesti kloubů a zad zavítejte k lékaři

Trápí vás chronická bolest kloubů i zad a žádná preventivní opatření nepomáhají? Neváhejte se obrátit na svého praktického lékaře a poradit se s ním na dalším postupu a vhodném řešení. Rychlou úlevou mohou být léky na bolest zad a následná návštěva fyzioterapeuta, který vás naučí, jak o své tělo s pomocí těch správných cviků lépe pečovat.

Neberte jakoukoliv bolest na lehkou váhu a snažte se její příčinu odhalit co nejrychleji. Ať už vás trápí záda, klouby či snad obojí, kvalitní matrace vám zpříjemní noc, správné držení těla vám pomůže s prevencí a pravidelný pohyb a cvičení zaručí, že budou svaly pevnější a bolest vymizí. Při nesnesitelné bolesti, která ovlivňuje váš každodenní život a brání vám v běžných aktivitách, vyhledejte neprodleně lékařskou pomoc.

Autor: redakce SpokojeneZeny.cz
zavřít reklamu