České zpěvačky v palbě vzájemné šikany a drsných útoků. Co dokáže svým kolegyním z branže provést například Lucie Bílá?

Několikanásobná česká slavice Lucie Bílá (53) dosud konkurenci neměla, ale to se může vbrzku změnit. Pokud se ze zámoří definitivně vrátí Lucie Vondráčková (39), boj mezi sokyněmi začne zuřit znovu. Proč se zpěvačky nenávidí?

Skvěle! Konkurentka zmizela

Podle zlých jazyků se Lucce Bílé velmi ulevilo, když se Lucie Vondráčková rozhodla dát přednost rodině před kariérou a zmizela za svým, nyní už bývalým, manželem Tomášem Plekancem (36) do Kanady. Lucie Bílá se totiž cítila ohrožena právě rostoucí popularitou o generaci mladší zpěvačky.

Lucie Bílá se na veřejnosti chová jako ta nejlepší a nejvzornější kolegyně, která by se rozdala a všem pomohla, ale… Opak je pravdou. Vondráčkovou brala jako největší a nejvíce nebezpečnou konkurenci a vždycky proti ní zbrojila, jak uvedl časpois Rytmus života. To, že se vrátí zpátky do Čech a začne zase naplno zpívat, přináší Bílé bezesné noci.

Nenávist odstartoval muzikál

Nenávist mezi Luciemi trvá už od roku 2003, tedy od doby, kdy Lucie Vondráčková nastoupila do muzikálu Excalibur. Když vypadla jedna z alternací role Morgany, kterou ztělesňovala právě Vondráčková, Lucie Bílá nezaváhala a roli nastudovala sama. Tím pádem se na jevišti Bílá s Vondráčkovou střídaly a Lucka Bílá se pochopitelně postarala o to, aby většinu vystoupení odehrála ona sama.

Talent od přírody

Lucka Vondráčková je talent od přírody a režiséři jako i sám Kratochvíl, bývalý manžel Lucie Bílé a druhý spolumajitel divadla, chtěli Lucčina potenciálu využít. Jenže to Bílá odmítla připustit a v zákulisí „tahala za nitky“. Populární zpěvačka se stále širokým úsměvem na tváři vypadá jako andílek, ale pokud jde o kariéru, dokáže být dle svých kolegů patřičně tvrdá a jít si za svým cílem přes mrtvoly. Mladší Lucie nakonec z divadla odešla, s pěknou pachutí křivdy a hořkosti, jak uvedl časopis Rytmus života.

Kdo získá dalšího Českého slavíka?

Pokud se letos uskuteční soutěž Český slavík, bude to asi pěkný nervák plný nenávisti. Lucie Vondráčková své kolegyni pěkně šlape na paty a její popularita roste. Lucka V. zatím v soutěži o nejoblíbenějšího zpěváka a zpěvačku obsadila 2 x bronzové místo a místo stříbrné hned 9 x, těsně za Lucií Bílou. Na veřejnosti Bílá samozřejmě tvrdí, že má „Vondrajdu“ ráda, ale také říká, že jde o skvělou herečku. Její pěveckou kariéru zcela vypouští. Proč? Má snad strach?

Intriky znala i Bartošová

Vztah Bílé k Lucii Vondráčkové rozhodně není prvním případem, kdy se Lucie Bílá neukazuje v příliš dobrém světle. Kdyby žila, své by pověděla i trojnásobná zlatá slavice Iveta Bartošová. Vztah plný žárlivosti a nenávisti mezi zpěvačkami začal též během muzikálu, tehdy se jednalo o Johanku z Arku. Když se Bílá rozhodla opustit roli Johanky, volba náhrady padla právě na Bartošovou. Pikantní na tom je, že Bílá nedovolila největší hity muzikálu Bartošové nazpívat!

Iveta Bartošová měla v roli Johanky opravdový úspěch, a tak se Bílá rozhodla raději vrátit na scénu. Takže Iveta odehrála v muzikálu pouhých 11 představení, a potom už se nedělo nic. Nikdo jí neřekl, že v roli končí, nikdo neocenil, kolik energie do nastudování role musela vložit. Křehkou a psychicky labilní Bartošovou tenhle „podraz“ srazil zase na čas na kolena. A něco podobného prožila i Lucka Vondráčková.

Co ještě Bílá vymyslí? A co se stane, když letos náhodou nebude zlatou slavicí? Příběh bude ještě pěkně zamotaný!

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu