Anna Geislerová prozradila jméno své nové knihy. Inspirovala se rčením, které si mnoho z nás opakuje téměř každý den

Jsou to dva měsíce, co se herečka Anna Geislerová svým fanouškům pochlubila, že právě dopsala druhou knihu. Její prvotina se před osmi lety setkala s velkým úspěchem u čtenářů i literárních kritiků. Nyní držitelka pěti Českých lvů a jedné ceny Magnesia Litera odhalila název i podobu nové knihy.

Co od nové knihy očekávat?

Zatímco první kniha s názvem P. S. byla psaná formou deníkových zápisků, nová kniha bude mít „klasičtější“ podobu, konkrétně půjde o deset povídek. Před několika dny herečka na svém instagramovém profilu publikovala působivou fotografii, na které drží tuto knihu v ruce.

Novinka nese název Co tě nezabije a z titulní strany je na první pohled jasné, že herečka se při vymýšlení názvu inspirovala známým rčením o tom, že co nás nezabije, to nás posílí. Toto rčení a jeho promítání do našich životů bude ostatně i spojujícím tématem všech povídek.

Sestřiny ilustrace nemohou chybět

Na titulní straně knihy pak rovněž nechybí výstižná ilustrace, jejíž autorkou není nikdo jiný než Annina sestra Lela Geislerová, která ilustrovala i její první knihu. Obrázek zachycuje Annu v plavkách na lehátku u moře se sklenkou šampaňského na stolku a igelitem na hlavě, neboť „leje jako z konve“.

Sama Anna Geislerová pak svou novou knihu popsala následujícími slovy: „Když se zamyslím nad všemi svými povídkami jako nad celkem, dalo by se říct, že v mém světě nejsou lidé dobří ani lidé zlí. Jsou v něm lidé snažící se o dobro zlou cestou anebo dobří lidé nacházející odpověď v něčem velmi zlém (ať už pro okolí, nebo pro ně samotné). Myslím si, že v každém zlém činu se dá najít právě to tenké černé vlákno, které vás nakonec dovede k jeho motivaci. Něco, co lidi přiměje dělat věci, které nejsou správné. Někdy je to bolest, někdy bezmoc, někdy příliš krutá pravda a někdy neschopnost rozumět sám sobě a ostatním lidem. Zkrátka černobílý svět neexistuje.“

Zdroj: Instagram/geislerka, databazeknih.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu