Anna Geislerová dopsala svou druhou knihu. O čem bude?

Jako herečku zná Annu Geislerovou téměř každý. Za svou kariéru vytvořila desítky nezapomenutelných rolí a získala mnoho filmových cen. Již několik let ale Anna Geislerová není „jen“ herečka. Může se totiž pochlubit i nemalým talentem spisovatelským. Již brzy se tak fanoušci mohou těšit na její zbrusu novou knihu.

Prvotina se setkala s velkým úspěchem

Na svém instagramovém profilu se totiž před několika dny svým obdivovatelům pochlubila, že právě dopsala svou novou knihu. Jde o její druhé literární dílo, neboť už před osmi lety herečka literárně debutovala knížkou s názvem P. S.

Tato kniha měla originální formu deníkových zápisků a vznikla ze sloupků, které Anna Geislerová několik let psala do jednoho časopisu. Čtenáři si hereččinu prvotinu oblíbili nejen díky vtipnému a osobitému stylu, kterým byla napsaná, ale také díky velmi originálním ilustracím, jejichž autorkou byla Annina sestra Lela Geislerová. V roce 2016 dokonce herečka za tuto knihu získala literární cenu Magnesia Litera.

Co čekat od druhé knihy?

O nové knize Anna Geislerová prozradila pouze to, že tentokrát se bude jednat o deset povídek a že na pultech knihkupectví by se měla objevit koncem října letošního roku. Název knížky či to, zda i tentokrát ji budou zdobit sestřiny ilustrace, si zatím nechala pro sebe.

Hereččini fanoušci samozřejmě novinku přijali s velkým nadšením. Mnoho z nich se svěřilo, že první knihu přečetli hned několikrát, neboť pokaždé při čtení objevili nové postřehy, které předtím nezaznamenali. K dokončení knížky pak Anně Geislerové gratulovala i řada jejích kolegyň a kolegů, například herečky Jana Bernášková a Marie Doležalová, které jsou také úspěšnými literárními autorkami.

Mimochodem do psaní knih se v uplynulých letech pustilo mnoho dalších tváří, které původně známe především ze světa filmu, jako je Tereza Ramba, Jiří Mádl, Petra Nesvačilová či Lukáš Pavlásek.

Zdroj: Instagram/geislerka

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu