3 super appky, které vaše děti motivují k offline činnosti

Současné technologie nám v mnohém usnadňují život, ale někdy je jen velmi těžké se jich vzdát a začít dělat něco bez nich. Stejný problém začínají mít moderní děti, které už od malička vědí, co je to mobil. Smartphony dokážou používat skoro lépe než my dospěláci a často ani nechápou, jak jsem mezi sebou komunikovali my, když jsme byli dětmi.

Pokud chcete dostat své dítě trošku z online prostoru, máme pro vás jako tip tři zajímavé aplikace, které jsou sice na smartphonu, ale dítě motivují k tomu, aby dělalo něco offline. 

BrickIt app pro milovníky lega

Máte doma kvantum lega smíchaného dohromady a vaše děti se ho už pár měsíců ani nedotkly? Existuje super aplikace, která je opět motivuje k tomu si s legem hrát. BrickIt totiž dětem poradí, co pěkného se dá z jejich kostiček složit. 

Dítě naskenuje svoje kostičky lega a může stavět. 

Důležité je mít ale větší počet kostiček, minimálně 150. Je dobré je pěkné rozložit rozprostřít na podlahu a pomocí aplikace jednoduše celou sbírku naskenovat. Brick it vám po chvilce nabídne různé drobné modely, které je možné díky vašim kostičkám sestavit. Jedná se o různé drobné stavby, které však děti potěší a opět upřímní jejich pozornost na dávno zapomenutou stavebnici. Aplikace pak rovnou nabízí i podrobný návod, jak modely postavit.

Děti v aplikaci také najdou návody na své starší sety.

Aplikace má ještě jednu zajímavost. Pokud už děti dávno poztrácely návody ke svým stavebnicím, můžou si je v aplikaci vyhledat. Díky nim tak opět můžete dát dohromady třeba rozložené vláčky.

Geocaching motivuje děti k pohybu

Motivovat děti jít na procházce, ba dokonce na výlet, může být někdy celkem problém. Pokud máte více dětí, tak vždycky alespoň jedno bude frflat, že se mu nikam nechce. Ale zase je pravda, že děti přeci jen potřebují nějakou tu motivaci. Mají rády dobrodružství. V tomto je skvělý geocaching, který zažívá velkou slávu i mezi dospěláky.

Jestli chcete začít, stáhněte si aplikaci Geocaching, ale existuje i řada podobných aplikací. Samozřejmě to chce i odolné kryty na mobil, protože děti vám budou mobil pořád rvát z ruky. Samy se totiž budou chtít dívat, kde se poklad – keška ukrývá. Nejednou tak spadne váš přístroj na zem.

Stačí jen nainstalovat aplikaci a hned zjistíte, jaké kešky se skrývají ve vašem okolí. 

V aplikaci máte u kešek napsané, kde se přibližně nacházejí a zda je obtížné se k nim dostat. Vyhnete se tak tomu, že se s dětmi vydáte za nějakou velmi těžko získatelnou keškou. Ty mohou být i několik metrů nad zemí či v podzemí a možná znáte z médií případy, kdy hledači kešek tragicky zahynuli.

Uvnitř kešek se někdy nacházejí i různé malé hračky, třeba z kinder vajíček, které mohou vaše děti vyměnit zase za něco jiného. Tato aktivita děti baví a díky tomu poznávají nová místa nejen v České republice. Pokud vás to chytne, můžete si předplatit verzi premium a získáte přístup k dalším keškám.

Pokemon go děti vytáhne ven

Další aplikací, která vám pomůže dostat děti z domu, a to i za deštivého či jinak nepříznivého počasí, je Pokémon Go. Tato aplikace má sice dobu své slávy dávno za sebou, ale jako skvělá aktivita pro děti zůstala. Běžte ven a chytejte společně s dětmi nejrůznější pokémony.  Na dlouhé výlety to tak jako v případě geocachingu moc není, ale alespoň na procházku v upršeném počasí je to skvělá věc.

Po instalaci vám aplikace ukáže nejrůznější cíle ve vašem okolí. Stačí obout boty a začít objevovat.

Stahněte si appku, vymyslete jméno, nastavte polohu a pak už je můžete chodit po okolí podle toho, jak vám mapa ukáže.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu