Zpěvačka Bára Basiková vydala knihu. Málokdo ale ví, že se nejedná o její první literární dílo

Zpěvačka Bára Basiková patří již řadu let k našim předním zpěvačkám. Její písně jako Souměrná, Bossa nova, Soumrak bohů či Veni Domine se dodnes hrají v rádiích, stejně tak jako mnoho jejích muzikálových hitů. K nejznámějším muzikálům, ve kterých Bára zazářila, patří především Jesus Christ Superstar, Johanka z Arku a Kleopatra. Bára Basiková ale už dávno není „jen“ zpěvačka.

Z blogu se stala kniha

Stejně jako v případě ostatních umělců i do Bářina profesního života velmi zasáhla pandemie koronaviru, která na řadu měsíců zpěvačce znemožnila uskutečnit naplánované koncerty a vystoupení. Bára si ale ve svém životě už poradila se spoustou nepříjemností, a tak se na radu svých dvou dospělých dcer Marie a Anny pustila do dalšího dobrodružství. Začala psát svůj blog, který nazvala Když skočíš, já taky… Blog brala jako možnost, jak být alespoň v malém kontaktu se svými fanoušky, protože jí velmi chybělo zpívání a živé vystupování, i jako možnost, jak se vypsat z některých svých starostí. Blog sice letos v létě Bára oficiálně ukončila, ale některé texty, které v něm vyšly, plus některé další, které psala tak zvaně do šuplíku, nyní zpěvačka vydala v knižní podobě.

První kniha vyšla již před více než 30 lety

Kniha nese stejný název jako blog, tedy Když skočíš, já taky… a představuje Báru nejen jako zpěvačku či herečku, ale také jako obyčejnou ženu a matku, která má podobné starosti a myšlenky jako řada z nás. Kromě již dospělých dvojčat Marie a Anny má zpěvačka ještě dvanáctiletého syna Theodora. Jak zpěvačka několikrát uvedla, největší inspirací pro všechny její texty byl život sám. Před několika málo dny se uskutečnil slavnostní křest knihy, kmotrem se stal moderátor Leoš Mareš. Zpěvačka na svém instagramovém profilu zveřejnila několik snímků z této události. Například i fotografii, kterou vtipně okomentovala slovy: „Leoš mi nečte milostné verše… Leoš čte z mé knihy, kterou pokřtil.“ Ne mnoho lidí ale ví, že svou první knihu Rozhovory s útěkem vydala Bára Basiková již v roce 1990. Jedná se o autobiografické texty, které Bára psala v době svého dospívání.

Zdroj: Instagram/barabasikova.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu