Ze syna topmodelky Petry Němcové roste malý ekolog. Možná to souvisí i s jeho neobvyklým jménem!

Topmodelka Petra Němcová je známá svým blízkým vztahem k přírodě a životnímu prostředí. Je například velkou propagátorkou tak zvané udržitelné módy. I když se o tom příliš nemluví, módní průmysl totiž představuje až deset procent celosvětové produkce emisí uhlíku a kromě toho se výrazným způsobem podílí také na znečišťování a vysušování vodních toků. K lásce k přírodě modelka vede i svého malého syna, což dokládají mnohé příspěvky na jejím Instagramu.

Proč dala synovi netradiční jméno?

Petra se maminkou stala poměrně pozdě, o to více si ale svou roli užívá. O topmodelce a jejím manželovi Benjaminu Larretchovi je známo, že kromě ochrany životního prostředí vyznávají rovněž buddhismus. Ten mělo vliv i na jméno, které svému synovi po narození vybrali. Podle starého buddhistického konceptu mu totiž dali jméno Bodhi, což znamená osvícený a probuzený. Zároveň jméno vyjadřuje spojení našeho bytí s přírodou vesmíru kolem nás. Toto jméno se často používá v souvislosti se stromem bódhi, pod nímž Buddha dosáhl svého osvícení, probuzení.

Spojení s přírodou

Na svém instagramovém profilu teď topmodelka zveřejnila sérii fotografií a krátké video, na kterém je patnáctiměsíční Bodhi zachycen, jak zalévá trávu a rostliny kolem na jejich zahradě. V komentáři se pak topmodelka svěřila, že Bodhi má k přírodě opravdu velmi blízko, stará se o ní, povídá si s ní, vnímá ji všemi svými smysly a hlavně ji respektuje. V závěru pak vyjádřila přání, abychom se i my dospělí o naši Matku Zemi takto láskyplně starali. Kromě toho v komentáři citovala i známého amerického vývojového biologa Bruce H. Liptona.

Pomoc potřebným

Topmodelka, která pracovala pro přední módní značky a návrháře v Evropě i v Americe, na sebe v Čechách paradoxně nejvíce upozornila kvůli přírodní katastrofě, kterou v roce 2004 jako zázrakem přežila. Byla tehdy na dovolené se svým snoubencem v Thajsku v době, kdy ho zasáhla velmi ničivá tsunami vyvolaná silným podmořským zemětřesením. Její snoubenec při neštěstí zahynul, ona přežila díky tomu, že se jí podařilo vyšplhat na palmu, kde zraněná strávila mnoho hodin. Po tomto hrůzném zážitku se topmodelka začala více věnovat charitě a zároveň založila svou vlastní charitativní organizaci s názvem Happy Hearts Fund, která se zaměřuje právě na pomoc obětem živelních katastrof.

Zdroj: Instagram/ pnemcova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu