Tipy pro rychlé opálení

Asi vás překvapí, že vás nebudeme posílat do solárka ani vám radit, jak pobýt dlouhé hodiny na sluníčku. Opálit se můžete rychle a hlavně zdravě. Zkuste nějaký z našich tipů a triků.


Krémy

Na trhu najdete nepřeberné množství samoopalovacích krémů, gelů, sprejů a mlék. Dokonce už po nich nebudete flekatá, jak se to stávalo dříve, současné krémy se naopak velmi dobře roztírají a výsledný vzhled je přirozený. Tyto prostředky většinou fungují tak, že obsahují aktivní složku, která reaguje s vrchní vrstvou pokožky, a to způsobí její zhnědnutí.

Výhody:

 • nízká cena
 • jsou běžně k sehnání
 • opálení už za 1 hodinu po aplikaci

Nevýhody:

 • aplikaci musíte provést opravdu pečlivě, aby se neutvořily fleky
 • můžou barvit pokožku i oblečení do oranžova
 • musíte nejprve zkoušet, který přípravek má tu správnou barvu a kvalitu

Nástřik

Všechny ženy, které chtějí být opálené do několika hodin a netroufnou si experimentovat se samoopalovacími prostředky, by měly zkusit nástřik. Provádí jej kosmetička, která vám pomocí tlakové pistole nastříká na kůži speciální přípravek. Procedura trvá pár minut, po zhruba 3 hodinách vypadáte, jako byste se právě vrátila od moře. Efekt opálení vydrží asi 10 dní.

Výhody:

 • nahradí 6 až 8 návštěv solária
 • opálení je rychlé a skvrny se netvoří

Nevýhody:

 • okolo 500 Kč za jeden nástřik
 • zabere více času, protože do salonu se musíte předem objednat
 • máte-li výrazné sklony k pocení, barva se může vymývat rychleji

Kabina

Je plně automatická a vždy se dozvíte, co máte právě dělat. Pouze vstoupíte, zmáčknete příslušné tlačítko, a buď dbáte instrukcí a otáčíte se, nebo se s vámi otáčí podlaha. Během této doby se aplikuje nástřik trvající asi minutu. Naprosto skvělé je, že systém v kabině neustále kontroluje vaše tělo tak, aby došlo k nanesení spreje všude, ve správném množství a rovnoměrně. Efekt opálení vydrží stejně jako po nástřiku u kosmetičky, tedy zhruba 10 dní.

Výhody:

 • nemusíte se před nikým stydět, v kabině jste sama a nástřik je prováděn automaticky
 • stejně jako u běžného nástřiku, jedna návštěva kabiny nahradí 6 až 8 ležení v soláriu
 • jde o nejpečlivější způsob nanášení samoopalovacího prostředku

Nevýhody:

 • kabinou disponují pouze vybrané salony, obvykle jen ve větších městech
 • za nástřik v kabině zaplatíte asi 500 Kč

Dermatologové před sluníčkem ustavičně varují, většina žen si ale stále myslí, že opálená pokožka je prostě sexy. Naštěstí v současné době už není žádným problémem být opálená, i když sluníčko nesvítí a dovolená je ještě daleko. A dokonce nemusíte chodit ani do solária, místo toho doporučujeme zkoušet novinky, které vaší kůži nejlépe „sednou“.

Uvedli jsme vám výhody i nevýhody různých způsobů rychloopalování, a je jen na vás, zda si některý z nich vyberete. Anebo můžete postupně vyzkoušet všechny – alespoň tak zjistíte, která metoda vám nejlépe vyhovuje.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí
StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 22 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 22 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 22 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 22 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 26 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 49 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 17 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 9 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 28 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 20 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.