Sára (40): U nás ve vchodu je to jako v kočičinci, soused se stará o toulavé kočky, někdy je to děsivé

Bydlím v menším panelovém domě – a v prvním patře máme souseda, který má moc rád kočky. Ještě když žila jeho žena, věnovali se společně jejich záchraně. Sbírali toulavé kočky na ulici a některé si nechávali doma, jiné odváželi do útulků. Vždycky jsem je za to obdivovala, kočky mám ráda. Ale čeho je moc, toho je prostě příliš.

Z domu si udělal soukromou stanici

Po smrti své ženy se můj soused obul do záchrany koček ještě více. Asi si tak kompenzuje ztrátu milované ženy, někdy je to ale až k nevydržení. Ostatním sousedům to tolik nevadí, jsou to už také starší lidé, ale mně osobně někdy vadí ten zápach a také to, že když vstoupím do vchodu, vždycky nějakou kočku potkám. Některé se bojí a utíkají, jiné se chtějí tulit a otírají se o mě – a některé občas zaútočí a vrhnou se na mě.

Doma má pán asi sedm koček vlastních, těm toulavým podává jídlo, a tak si k nám zvykly chodit. V okolí domu a v zimě hlavně ve vchodu to tak občas vypadá jako v nějaké záchranné stanici, kterou si zde soused vybudoval.

Přistávací plocha

Soused má pod svým oknem v prvním patře stříšku, která je nad vchodem, a tam si jeho kočky občas hoví, vyhřívají se na sluníčku a sledují, co se děje kolem. Občas jsou tam ale i v noci nebo ráno, protože si ze stříšky umí seskočit dolů a jít ven na obhlídku.

Ze mě si tak jednou udělala kočka přistávací plochu. To jsem zrovna šla do práce na šestou, takže jsem z domu odcházela po páté hodině ranní, a ještě byla tma. Všude ticho a tma, otevřela jsem dveře od vchodu a vyšla jsem, když mi za krkem jedna z koček přistála. Ani si neumíte představit, jak moc jsem se lekla.

Vyjekla jsem do toho ticha, že jsem musela vzbudit půlku ulice. Strašně jsem nadávala, a když soused vykoukl z okna a začal mi nadávat, že plaším kočky, úplně jsem se rozohnila. Situace začíná být neúnosná.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu