Rozvrh péče o krásu

Krása potřebuje stereotyp. Jak byste o sebe měla pečovat – denně, týdně či jednou za měsíc?  V tomto článku vám poradíme.


Denní péče

Ochrana pleti

Poslední výzkumy se shodují na tom, že UV záření má největší podíl viny předčasného stárnutí pleti. Je jedno, zda svítí sluníčko, prší či je pod mrakem, pleť byste měla vždy chránit přípravkem s UV filtrem (minimálně SPF 20).

Pleťové sérum

Máte-li s pletí jakýkoli problém, nechte jej na starost séru. Sérum je zdrojem účinných látek v koncentrované podobě a problém dokáže řešit do hloubky.

Styling vlasů

Ať už jste zvyklá upravovat si vlasy jakkoli, pravděpodobně se neobejdete bez přípravku, který vlasy lehce zafixuje. Vyberte takový, který vám vlasy neslepí a nezabetonuje, abyste účes mohla během dne tvarovat.

Bělení zubů

Pokud se neobejdete bez kávy, červeného vína nebo coca-coly moc dobře víte, že váš úsměv díky těmto pochutinám ztrácí na kráse. Ideálně tedy k čištění zubů používejte bělící pasty, krémy nebo pudry.

Týdenní péče

Pleťová maska

Péči, kterou pleti věnujete denně, je vhodné jednou za týden podpořit maskou. Ta obsahuje zvýšenou koncentraci účinných látek, a tak pleti dopřejete dostatek hydratace, odstraní ucpané póry, pleť rozjasnění a zjemnění.

Kúra na vlasy

Klasikou jsou kúry hydratační, ale také ty, které posilují odolnost a přirozenou pružnost vlasů. Vlasy s maskou můžete na chvíli zabalit do ručníku. Na co dejte ale vždy pozor – kúra patří na vlasy, nikoli na pokožku hlavy! Jinak se budou prameny rychleji mastit a zplihnou.

Úprava obočí

Máme na mysli chloupky jemné, sotva viditelné, které ovšem vzhledu pleti na kráse nepřidají. Při trhání chloupků postupujte ve směru jejich růstu a chlaďte ledem.

Péče 1x za měsíc

Epilace

Některá místa si o odstranění chloupků říkají častěji, v tomto případě jde o místa, kde chloupky tak často nerostou nebo běžně neobtěžují. Nejrychleji se jich zbavíte pomocí vosku, bezbolestně pak za použití krému nebo speciálního epilačního přístroje na bázi IPL světla.

Tělový peeling

Během sprchování tělo pořádně očistěte tělovým peelingem, který je o něco hrubší než peeling na obličej, často bývá na bázi cukrových hrudek, které se během masírování pokožky rozpouštějí. Vhodné je použít peeling s přidanými benefity, například s olejovými složkami. Krásně pokožku zbavíte šupinek a ze sprchy vyjdete se zářící, hladkou pokožkou.

Pedikúra

Nohy si alespoň občas zaslouží trochu té důkladné péče. Pokud péči budete provádět doma, v první řadě nohám dopřejte alespoň desetiminutovou lázeň, během které kůže změkne a vy ji budete moci snadno ošetřit pemzou. Olejová masáž chodidel udělá dobře celému tělu i psychice.

Určitě vyzkoušejte pravidelnou péči dle námi popsaného rozvrhu.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 38 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 30 lidí
BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 38 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 30 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 38 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 30 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 30 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 38 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 30 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 25 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 38 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 18 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 11 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 11 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.