Renata (62): Věřila jsem lékařům, kteří mi nedávali moc nadějí, až díky léčiteli jsem se skutečně uzdravila

Svého lékaře jsem vždy poslouchala na slovo. Moderní medicíně jsem věřila, i když už to se mnou vypadalo bledě. Nakonec mě děti přemluvily, abych vyzkoušela jinou cestu. Přírodní a tradiční. Díky léčiteli a víře jsem se z toho dostala. Dnes žiji, i když jsem už podle lékařů měla být tři roky po smrti.

Rakovina mi vzala vše, jen ne naději

Onemocněla jsem rakovinou plic před pěti lety. Přišlo se na to poměrně pozdě, lékaři mě sice ihned operovali, ale trápili mě pooperační komplikace a časté opakující se záněty. Pořád jsem pendlovala mezi domovem a nemocnicí, cítila jsem, že nikdo neví, co se mnou dál a jen mi ulevovali od bolestí. Nakonec přišel můj ošetřující lékař a bez obalu mi sdělil, že umírám. Tak jsem se na to začala připravovat, koneckonců jsem to vycítila sama. Vzdát jsem se ale nechtěla kvůli svým dětem a vnoučatům.

Byla ze mě smrsklá stařenka, i když jsem před tím byla docela kočka. Žila jsem vždy aktivně a starala jsem se o sebe. Najednou jakoby ze mě ani nic nezbylo. To mě trápilo. Děti mě nakonec začaly přemlouvat, abych se vykašlala na doktory a zkusila s nimi zajít k léčiteli, který uznává zcela jiné hodnoty, věří ve víru a přírodní styl léčby. Přiznám se, že jsem byla zprvu skeptická.

Nemůže vědět víc, než doktor

Nechtěla jsem pochopit, že by nějaký léčitel, který si za svou práci ani nebere peníze, by mohl vědět více než můj lékař. Přesto jsem to zkusila. Umřít se mi nechtělo. Po dvou setkáních jsem to všechno začala chápat a léčiteli jsem začala plně důvěřovat. Dodnes nevím, co mě k tomu vedlo, ale myslím, že strach o život. Ten dokáže změnit ledacos. Léčitel nechtěl peníze, protože věřil, že mi skutečně pomáhá a nechtěl to dělat za úplatu. Peníze si bral jen za bylinky a masti z nich. Dnes už k doktorovi ani nepáchnu, svého léčitele zbožňuji, neplatím nic a bylinky sbírám s ním.

Můj anděl

Po pár měsících od doby, co jsem začala léčitele navštěvovat, se můj zdravotní styl rapidně zlepšil. Lékaři to nechápali a mně se začalo ulevovat. Zmizely bolesti – i výsledky byly o poznání lepší. Konečně jsem pochopila, že diplomy a školy nejsou všechno. Když člověk v něco věří, může se uzdravit. Nikdy nesmíme rezignovat.

Když si vzpomenu na to, že jsem měla podle lékařů být dnes už tři roky po smrti, musím se usmát. Porazila jsem víc než smrtku.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT