Pryč s haluxy – poraďte si s nimi doma a bez operace

Haluxy jsou kostní bulky, které se formují na kloubech – nejčastěji na palcích na nohou. Vznikají tak, že váš palec tlačí na další prst a to nutí kloub palce vybočit do strany. Haluxům se tedy lidově říká vybočený palec. Lékař vás obvykle pošle na operaci – ta ale ve většině případů není vůbec nutná.


Proč haluxy vůbec vznikají

Může jít o vrozenou strukturální vadu kostí, dědičnost, ale vyvolat je může i nadměrná zátěž kloubů, zdravotní komplikace, ale i časté nošení velmi úzkých bot. Haluxy umí pěkně potrápit – jsou bolestivé, deformují nohu a je pak hodně obtížné najít vhodnou obuv. Pokud přijdete k lékaři a budete se jich chtít zbavit – pošle vás na operaci, ta ale problém vyřeší jen na chvíli a haluxy se zase po nějakém čase vrátí na místo. Za to příroda je opravdu mocná čarodějka – a díky přírodním receptům a babským radám se haluxů můžete zbavit jednou pro vždy.

Zázračný bobkový list

Udělejte si domácí sirup z bobkového listu a haluxů se nadobro zbavte. Vložte večer do hrnce jednu polévkovou lžíci nadrobno nasekaného bobkového listu a přidejte 300 ml vody – vařte 5 minut. Po dovaření slijte vodu i s listy do nádoby a nechte odstát do rána. Ráno tekutinu sceďte a popíjejte po doušcích celý den – nikdy ji nevypijte najednou. Každý večer si připravte nový odvar a takto ho popíjejte 3 dny – potom si dejte týden pauzu a zase proces opakujte. Po deseti dnech byste měli zaznamenat první úlevu od bolestí.

Připravte si domácí tinkturu

Nadrťte si 5 tablet acylpyrinů na prášek a smíchejte je s 10 ml jódového roztoku. Celé to dobře promíchejte tak, aby se acylpyriny úplně rozpustily. Hotovou směs aplikujte na postižená místa každý večer. Vždy si na natřené nohy tinkturu navlékněte teplé ponožky – klouby totiž musí být v teple, abyste dosáhli požadovaného výsledku. Tuto tinkturu můžete kromě haluxů použít i na ostatní klouby – jako jsou bolavé kotníky nebo kolena.

Stačí málo a může být po problému – hlavně to nezdávejte a bojujte, úleva se dostaví.

Autor: Katka P.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí
SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 14 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 14 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 14 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 17 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 14 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 18 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 14 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 17 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 17 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 12 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 15 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 14 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 14 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 17 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 17 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 34 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 14 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 33 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.