Před deseti lety vyhráli Davis Cup. Co dělá Tomáši Berdychovi a Radku Štěpánkovi radost dnes?

Mnozí tenisoví fanoušci si během sledování včerejšího finále Davisova poháru pravděpodobně s trochou nostalgie vzpomněli na Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha. Od okamžiku, kdy v nabité O2 aréně vítězně zvedli nad hlavy „salátovou mísu“, uplynulo už deset let. Oba dva již svou profesionální kariéru ukončili a odešli do zaslouženého „tenisového důchodu“. Jak vypadají jejich životy? Vídají se někdy?

Zážitek, na který se nezapomíná

Radek Štěpánek svůj čas nyní věnuje především rodině. S manželkou Nicole Vaidišovou, která byla rovněž velmi úspěšnou tenistkou, vychovávají dvě malé dcerky. Starší Stelle jsou čtyři roky, mladší Medě bude v polovině prosince teprve rok. Na tenis ale Radek Štěpánek samozřejmě nezapomněl.

Přesně deset let od prvního vítězství v Davis Cupu na svém instagramovém profilu zveřejnil sérii fotografií a velmi osobní komentář: „Stále tomu nevěřím ani dnes, stejně jako tomu bylo v tento den přesně před 10 lety. Splnil se mi dětský sen a vše, co jsme jako tým prožili na té cestě, stálo za to. Pořad slyším fanoušky v uších a tu nezapomenutelnou a magickou atmosféru v O2 aréně. Stále cítím vášeň, při pohledu na lavičku obrovskou zodpovědnost a pohled do hlediště vzbuzuje obrovskou hrdost. Den, na který nikdo z nás nikdy nezapomene. I když už uplynula dekáda, znovu poděkuji Vám, našim fanouškům, ať už jste tam byli s námi nebo byli doma u obrazovky a hnali nás za naším snem. Zazpívat si s Vámi hymnu a Kdo neskáče, není Čech mě pokaždé ozdobí husí kůží. Však víš, Tomáši.“

I Tomáš Berdych u příležitosti desátého výročí zveřejnil na svém Instagramu několik fotek, které připomínaly radost z výhry, kterou zažívali nejen oni, ale i celá Česká republika. Jeho komentář byl ale mnohem stručnější: „10 years anniversary Davis Cup champions 18. 11. 2012“. Bývalý světový hráč číslo čtyři se dnes věnuje svému podnikání, golfu a samozřejmě také manželce Ester, která je modelkou. Mimochodem vítězství v roce 2012 nakonec nebylo jediné, o rok později totiž tenisté výhru v Davis Cupu obhájili.

Společný návrat na kurt

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek se na začátku srpna sešli opět společně na tenisovém kurtu v rámci přípravy na nový turnaj Legends Team Cup. Jak již název napovídá, jedná se o turnaj, kde proti sobě nastupují bývalí nejlepší tenisté světa, kteří jsou rozděleni do dvou týmů. Nakonec ale proti sobě na kurtu nenastoupili, neboť Tomáši Berdychovi v účasti na turnaji bohužel zabránilo zranění.

Zdroj: Instagram/tomasberdych, radek_stepanek

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu