Používáte ho dál a ani nevíte, že je to nerezová ocel!

Nerezová ocel je velmi oblíbeným materiálem v domácnosti. Je odolná proti korozi a rzi, snadno se čistí a je hygienická. Díky těmto vlastnostem je nerezová ocel oblíbeným materiálem pro kuchyňské vybavení, výrobky pro domácnost, průmyslové aplikace a stavebnictví. Víte, kde všude se vyskytuje?

Kde všude najdeme nerezovou ocel v domácnosti?

Nerezovou ocel najdeme v mnoha různých místech v domácnosti. Mezi běžné příklady použití nerezové oceli v domácnosti patří například kuchyňské vybavení. Nerezová ocel je oblíbeným materiálem pro nádobí, jako jsou hrnce, pánve či příbory. Je odolná proti korozi a rzi, snadno se čistí a je hygienická. Ve výrobcích pro domácnost se také používá pro mnoho dalších výrobků, jako jsou umyvadla, sprchové kouty, nábytek a dekorace.

Potravinářství je kapitola sama pro sebe. Nerezová ocel se používá v potravinářském průmyslu pro výrobu nádob, zařízení a dalších předmětů, které přicházejí do styku s potravinami. Je odolná proti korozi a rzi a zabraňuje kontaminaci potravin. Co se venkovního použití týče, je nedílnou součástí střech, fasád a plotů. V podstatě se bez ní neobejde žádná stavba. A to i díky tomu, že se stala mnohem dostupnější, než před několika lety. Takže například na eshopu https://stainlesseurope.cz/ najdete několik desítek variant a typů tyčí, trubek, přírub a redukcí z nerezové oceli.

Jaké prvky zlepšují nerezovou ocel?

Kromě chrómu, který je nezbytný pro odolnost proti korozi, obsahují nerezové oceli často i další prvky, které zlepšují jejich vlastnosti. Mezi běžné prvky v nerezové oceli patří:

  • Nikl: Zvyšuje odolnost proti korozi a rzi.
  • Molybden: Zvyšuje odolnost proti kyselinám a louhům.
  • Titan: Zvyšuje pevnost a houževnatost.
  • Vanad: Zvyšuje odolnost proti tepelnému šoku.
  • Chromium-niobium: Zvyšuje odolnost proti korozi ve vysokých teplotách.

Podle Stainless Europe, eshopu s nerezovou ocelí, ze kterého můžete objednávat po celé Evropě, se možnosti použití nerezové oceli zvýšily, a to zejména díky Covid-19. Jednou z jejích výhod je totiž i jednoduchá dezinfekce. 

Očekává se, že poptávka po nerezové oceli bude v budoucnu růst. To je způsobeno několika faktory, jako je rostoucí životní úroveň, zvyšující se spotřeba potravin a nápojů a rostoucí poptávka po trvanlivých a udržitelných materiálech.

Autor: redakce SpokojeneZeny.cz
zavřít reklamu