Petra (36): Kvůli manželovi jsem pořádně zhubla. On se mi ale odvděčil jinak, než jsem předpokládala

S manželem jsme se brali hned po tom, co jsme dodělali vysokou školu. Dali jsme se dohromady v prvním ročníku a zvládli jsme spolu celá studia bez problému. Byli jsme zamilovaní, ve všech směrech jsme si rozuměli. Líbil se mi jako chlap – a já jsem se samozřejmě líbila jemu, i s mými pár kily nadváhy. Takže jsem váhu vlastně ani neřešila, když jsem měla chlapa, kterému se líbím tak, jak vypadám.

Začalo to pár let po svatbě

Jenže jsem si po pár letech začala uvědomovat, že jsem na svou váhu zase tak kašlat neměla. Sama jsem na sobě viděla, že už ty mé křivky nejsou ženské, ale spíše obrovské. Nějak se mi to vymklo z rukou a já teda pěkně přibrala. Jak jsem se nevážila, tak jsem jedno ráno stoupla na váhu – a nestačila jsem se divit. Moje váha se dostala na třímístné číslo! Šla jsem si o tom promluvit se svým manželem, a ten se mi nenápadně také snažil naznačit, že dříve to bylo lepší. Byl ke mně hodný, ale mě to urazilo a uvědomila jsem si, že se sebou prostě musím něco začít dělat.

Drsná dieta

Nasadila jsem nízkosacharidovou dietu, která slibuje rychlou ztrátu váhy bez nutnosti nějakého extra pohybu. Musela jsem se hodně přemáhat, vůbec mi to nechutnalo, chybělo mi normální jídlo, ale prostě jsem věděla, že musím. První tři dny byly nejhorší, pak už jsem si jakž takž zvykla. Byla pravda, že hubnutí šlo docela rychle – a po měsíci jsem měla 6 kg dole. Těšila jsem se ze svého úspěchu, na dietu jsem si zvykla jak fyzicky, tak psychicky. Pokračovala jsem dál a po čtyřech měsících jsem měla dole krásných 20 kg! Sama sobě jsem se začínala líbit, ale manžel se pořád tvářil nějak divně.

Nelíbí se mi to

Řekl mi, že si uvědomil, že jsem se mu dříve líbila více, že si na moje předchozí křivky zvyknul – a poprosil mne, abych se dietou přestala. To jsem ale rozhodně neměla v úmyslu. Viděla jsem, jak krásně hubnu a zatoužila jsem po postavě modelky. Ano, měla jsem velké oči, ale prostě jsem si šla za svým i přes přání svého manžela. Je to přeci moje tělo, no ne?

Když jsem měla dalších 10 kg dole, uvědomila jsem si, že jsme s manželem už nějakou dobu neměli sex. Už jsem to ani nevnímala, protože jsem celou dobu jen počítala kalorie a přemýšlela, co můžu a co nemůžu jíst. Když jsem si to uvědomila, naplánovala jsem romantický večer, ale manžel se moc nadšeně netvářil. No, co si budeme, večer skončil fiaskem, když mi manžel oznámil, že ho bolí hlava! Chápete to? Muž – a bolí ho hlava. Ale já to nějak neřešila a dál jsem se věnovala své dietě a své postavě.

Kdo to je?

Začala jsem chodit do fitka každý den, protože už jsem měla nějakou fyzičku. Pravidelně v 16:00 jsem odcházela z domu a vracela jsem ve v 18:30. Ten den ale zrovna ve fitku prasklo potrubí, takže jsem se přede dveřmi otočila a jela domů. Cestou jsem se ještě stavila v obchodě nakoupit si nějaké dietní potraviny.

Jak jsem otevřela dveře, hned jsem věděla, že něco není v pořádku. U botníku byly totiž dámské boty! Napadlo mne, že asi tchyně přijela na návštěvu, ale ty boty byly o dost větší než její. Instinktivně jsem zamířila do ložnice – a nemýlila jsem se. Co jsem ale viděla, to mi vyrazilo dech! Na mém manželovi se rozvalovala doslova bečka sádla! Tak jsem nevypadala ani já, než jsem začala hubnout!

Sbal se a táhni!

S manželem jsem udělala krátký proces. Prostě jsem mu sbalila věci, až mne překvapilo, jak lehce jsem to zvládla. Stejně jsem celou dobu myslela je na sebe a na to, jak vypadám. Manžel se mi přiznal, že se mu tak moc stýskalo po mých křivkách, že se dal dohromady se svou kolegyní, o kterou dříve ani pohledem nezavadil.

Vyčetl mi, že je to všechno jen moje chyba, že se zajímám jen o sebe a na něj kašlu. Tak jo, když si to myslí, tak ať si to myslí. Děti nemáme, tak co. Jenže zpětně jsem se na to podívala a zjistila jsem, že má asi v něčem pravdu. Začalo se mi po něm stýskat.

Mám se vykašlat na to, jak vypadám a zkusit to s manželem znovu? Bojím se ale, že po mně bude chtít, abych zase přibrala, a to bych nikdy neudělala.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT