Orgasmus na vás bude mít dobrý vliv před menopauzou, ale také po ní. Nevzdávejte se ho

Nezáleží na tom, zda máte před menopauzou, nebo už po ní. Orgasmus a jinou sexuální rozkoš byste si měla dopřát v každém věku. Neprospívá totiž jen vaší dobré náladě, ale také celkově zlepšuje vaše zdraví. Podle britské studie bylo dokonce prokázáno, že 66 % žen starších padesáti let si sex užívá daleko více.

Orgasmus je lepší než tělocvična a snižuje počet srdečních chorob

Ženy, které si dopřávají sex také po padesátce, výrazně ovlivňují své případné srdeční problémy. Samozřejmě k lepšímu. Izraelský výzkum potvrdil, že dámy, které si dopřály orgasmus dvakrát týdně, snížily riziko srdečních chorob až o 30 %. Sexuální hrátky vylepší také vaši kondici a rozhodně si to užijete víc než se mučení někde v posilovně. 30 minut kvalitního sexu je, jako byste cvičili 40 minut jógu.

Zvyšuje odolnost vůči bolesti a posílíte také pánevní dno

Klasická bolest hlavy vás přinutí oddálit sexuální choutky, ale je to velká škoda. Právě orgasmus a celkově sex rozproudí krev ve vašich žilách, a bolest, kterou jste cítily, pomine. Pokud je vaším problémem pánevní dno, nemusíte používat pouze Venušiny kuličky, které jej zpevňují. S partnerem v posteli jej zpevníte taky a budete cítit víc než jen příjemné chvění. Nebojte se toho.

Sexuální styk udrží vaši vagínu zdravou

Není to přímo orgasmus, který udrží vaši vagínu zdravou, ale bude to dobrá třešnička na dortu. Pohlavní styk zajišťuje ženě vlhké poševní stěny, což svědčí hlavně ženám, které se potýkají s menopauzou, jejich poševní stěny se ztenčují a jsou méně pružné. Tento problém může způsobovat také bolest při sexu. Pravidelným pohlavním stykem tomu předejdete. A pravidelná masturbace také pomáhá!

Orgasmu se nevzdávejte také proto, že vám pomůže vypadat mladší. Ženy, které měly tento zážitek alespoň třikrát týdně, vypadaly až o sedm let mladší než jejich vrstevnice. A je to levnější, než omlazující krémy!

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu