Martin (32): Moje partnerka je velmi náladová, trápí mne její psychický stav

Když jsem Veroniku poznal, byla to velmi okouzlující žena. Uměla být společenská, byla vtipná, a hlavně bezprostřední. S ní se prostě člověk vždycky cítil dobře. Právě díky tomu jsme se nakonec dali dohromady. Některé věci se však změnily.

Není to už jako dřív

Bohužel toho na Veroniku bylo opravdu hodně v práci, její šéf ji udržoval pod neustálým tlakem, takže byla dlouhodobě ve stresu. Do toho všeho měl její otec autonehodu, při které se ošklivě zranil. Během krátkého období se tak na ni toho navalilo moc. Začaly se u ní projevovat záchvaty paniky a úzkosti. Nikdy jsem se s tím nesetkal, a tak pro mě bylo těžké vycházet s ní, abych jí ještě více neubližoval.

Chtěl jsem jí pomoct

Přemluvil jsem Veroniku, aby odešla ze stávající práce. S jejím otcem to šlo dobře, takže se blýskalo na lepší časy. Její špatné stavy však stále přetrvávaly a neviděl jsem žádné zlepšení. Měla časté změny nálad, byla protivná a vůbec se se mnou nebavila. Neměl jsem tušení, jestli jsem jí něco neprovedl. Další den však vstala s úsměvem a byla to ta holka, kterou jsem kdysi poznal – usměvavá, veselá, prostě ta, do které jsem se zamiloval. Takovéto prudké změny ze dne na den byly náročné nejen pro ni, ale i pro mě.

Našla si terapeuta

Dobrou zprávou bylo, že Veronika vnímala závažnost svých psychických problémů. Domluvili jsme se tedy, že začne docházet na terapie. Kromě psychologické pomoci však dostala předepsaná také antidepresiva. Snad tedy brzy zaberou, aby se jí ulevilo. Doufám, že jí takové řešení pomůže a vrátí se zase do normálu. Toto období je totiž náročné pro nás oba.

Musím uznat, že Veroničiny stavy mne mnohdy donutily přemýšlet nad rozchodem. Už to totiž nebyla ta holka, do které jsem se zamiloval. Nechtěl jsem ji však opustit, protože stále doufám, že se jednoho dne vrátíme tam, kde jsme byli před všemi těmito špatnými událostmi.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT