Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec žili olympiádou. V jakých sportech se postavili proti sobě?

Olympijské hry v Tokiu jsou sice již minulostí, ale jejich dozvuky stále ještě pokračují. I když byla olympiáda kvůli stále ještě pokračující pandemii koronaviru v mnohém jiná, některé věci se naštěstí nezměnily. Příkladem byly unikátní olympijské festivaly, které po více než dva týdny probíhaly v Praze a v Brně, kam se snažily alespoň částečně atmosféru této výjimečné sportovní události přenést. Cílů ale měly festivaly mnohem více a v jejich splnění se jim snažily pomoci i některé známé osobnosti. V Brně například Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec.

Široká nabídka rozmanitých sportů pro všechny

Lucii a Tomáše již nějakou dobu spojuje nejen jejich láska a dcerka Leontýnka, ale samozřejmě také láska ke sportu. Ta se projevila i během festivalu, do kterého se s velkou energií a nadšením zapojili. Oba patří dlouhodobě k velkým propagátorů sportu a rovněž olympijský festival si za jeden ze svých cílů zvolil návrat veřejnosti, především dětí, ke sportu. Děti i jejich rodiče si tak v areálu SKP Kometa Brno mohli vyzkoušet hned třicet rozmanitých sportovních disciplín. Z olympijských sportů například různé atletické disciplíny, baseball, fotbal, cyklistiku, golf, judo, sportovní lezení, šerm, tenis, lukostřelbu či vzpírání. Z neolympijských sportů festival nabídl florbal, inline bruslení, biliard, headis, frisbee či šachy.

Kdo vyhrál?

Jak je vidět ze snímků, které Lucie zveřejnila na svém instagramovém profilu, mnohé sporty si s radostí vyzkoušeli i oni dva. Na olympijském festivalu si tak společně zahráli například šachy, které Tomáš v minulosti pro mnohé překvapivě hrával, dále headis neboli hlavičkový pingpong. Lucie nad Tomášem vyhrála ve fotbale, i když nutno říci, že hokejista hrál na rozdíl od své partnerky bos. Na závěr ukázali svůj talent během střelby z luku, oba totiž trefili střed terče. Lucie byla zároveň ambasadorkou celého festivalu a dětem, které měly zájem o to zjistit, jaké to je s tenisovou raketou v ruce, se naplno věnovala.

Zdroj: Instagram/lucie.safarova, olympijskyfestival.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu