Kdy je třeba využít rehabilitační pomůcky a kdy přejít k masáži?

Rehabilitační pomůcky jsou prevencí i záchranou v mnoha různých situacích. Podobně jako masáže, právě tyto pomůcky mohou rozhýbat bolavé tělo nebo pomoci s rekonvalescencí po úrazu. Pomůcek existuje velká spousta, a vy se v nich můžete díky následujícím větám lépe zorientovat. Přečtěte si, kdy po nich sáhnout, jaké vybrat, a kdy dát přednost spíše masáži – blahodárné relaxační proceduře, kterou si dost možná zamilujete.

Rehabilitační pomůcky jako prevence i pomoc

K čemu vlastně takové rehabilitační pomůcky slouží? Kromě toho, že vám pomohou protáhnout a uvolnit svaly, mohou také pomoci s rekonvalescencí po úraze nebo bolestí či ochablým svalstvem. Pro protažení a zahřátí svalů před tréninkem je skvělým pomocníkem váleček, který rovněž využijete i po tréninku, kdy vám svaly uvolní. Jako rehabilitační pomůcky chápeme i ortézy, které fixují svaly a klouby, jež se mají po úraze co nejdříve zhojit. Využívat se dají ale i preventivně. Pro bolavé zádové svaly a jejich napětí se skvěle hodí využít možnosti, které nabízí rehabilitační míče. Svaly uvolní i vakuové baňky či lávové kameny. Mezi pomůcky, které mají za úkol usnadňovat tělu pohyb, řadíme třeba i kineziologické tejpy. Ty mají za úkol odbourávat bolest v kloubech a svalech. Tejpy snižují i otoky krevní výrony. Aplikaci tejpu nechte raději na profesionála. 

Jak se pomůcky používají?

Ať už potřebujete ulevit kolenu, páteři nebo jiné části těla, právě rehabilitační pomůcky vám vyhoví a poskytnou danému místu protažení, úlevu i oporu. V široké nabídce tak najdete pomůcky pro jakoukoliv část těla i pro různé věkové kategorie. S pomůckami můžete aktivně cvičit – například pomocí overballů nebo válečků. Pravidelným cvičením s míčem můžete předcházet například bolesti zad. Za pomoci obkladů si zase můžete užívat příjemné chvíle odpočinku, které navíc pomohou ulevit vašemu problému. Rehabilitační pomůcky jsou obvyklou potřebou po úraze, kdy pomůcka pomáhá pravidelným cvičením navrátit části těla hybnost. Jiné pomůcky zase mohou problémům s pohybem a bolestí těla pomoci předejít. Kromě cvičení mohou být tělu k ideální pohyblivosti nápomocné i masáže. Se správností výběru pomůcek i s provedením cviků je vhodné se poradit s odborníkem.

Masáže můžete zkusit i doma

Ačkoliv jsou profesionální masáže určeny především k odstranění stresu, a mají tak zejména relaxační účinek, mnohdy vyhledáváme služby maséra i ve chvíli, kdy si přejeme odstranit momentální bolest zad. Masáže si ale můžete dopřát i doma – preventivně, a bolestem tak možná předejít. Profesionální masážní lehátka tak můžete občas vyměnit za masážní přístroje, které zvládnete sami ovládat nebo za oleje, jejichž aroma vám provoní celý dům. Pokud potřebujete svaly spíše uvolnit, je vhodné pustit se do masáže. Díky vlastnímu vybavení si masáž navíc budete moci dopřát, kdykoliv to bude potřeba. Tato relaxační aktivita působí skvěle i na psychickou stránku našeho zdraví, proto se nebojte ponořit se do masáží a užívat si benefity uvolňujících procedur v pohodlí vašeho domova. 

Autor: redakce SpokojeneZeny.cz
zavřít reklamu