Jsi můj vzor, vzkázala Tereza Brodská svému tatínkovi do nebe k nedožitým 102. narozeninám

Kdykoli herečka Tereza Brodská sáhne do rodinného archivu a zveřejní na svém instagramovém profilu dosud neznámé fotografie svých slavných rodičů Vlastimila Brodského a Jany Brejchové, zahrnou ji fanoušci mnoha pozitivními komentáři. Nejinak tomu bylo i před několika málo dny u příležitosti nedožitých 102. narozenin jejího tatínka.

Na tatínka se nezapomíná

Oblíbený herec, který ztvárnil mnoho nezapomenutelných filmových i seriálových rolí, se narodil 15. prosince roku 1920. Herečka svému tatínkovi posílá narozeninový vzkaz do nebe každý rok. Ten letošní zněl: „Myslím na tebe, tatínku! A posílám pusu tam nahoru na obláček! Jsi můj vzor! A vždycky budeš!“ Příspěvek pak doplnila sérií krásných černobílých fotografií, které pořídil její manžel Herbert Slavík a ze kterých je na první pohled patrné, jak krásný vztah spolu měli.

Jednou ze slavných rolí Vlastimila Brodského byla role ředitele školy ve filmu Ať žijí duchové! z roku 1977. Mnoho lidí ale neví, že se zde po boku svého tatínka objevila i tehdy devítiletá Tereza. Vzpomínáte si na scénu, ve které jde Vlastimil Brodský do samoobsluhy, kde stojí fronta dětí čekajících na pribináčky? Ve dveřích mu pak roztomilá holčička prozradí, že jich mají ještě pět. Pan ředitel ji na chvilku zastaví a zeptá se jí na jméno. „Tereza,“ odpoví, a nám je tak jasné, že ona holčička byla právě Tereza Brodská.

Tatínek by byl na dceru pyšný

Hereččin narozeninový příspěvek se samozřejmě setkal s velkým ohlasem u jejích fanoušků, kteří přidávali nejen vzpomínky na Vlastimila Brodského, ale i na své vlastní rodiče. Při pohledu na fotografie se mnoho obdivovatelů svěřilo, že se jim téměř okamžitě vybavil jeho krásný medový hlas.

Mnoho hereččiných fanoušků pak rovněž poznamenávalo, že by měl Vlastimil Brodský určitě velkou radost z toho, jak skvělá herečka z Terezy vyrostla. Letos v dubnu totiž uplynulo již dvacet let od okamžiku, kdy se herec dobrovolně rozhodl ukončit svůj život na své milované chalupě ve Slunečné.

Zdroj: Instagram/brodskatereza

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu