Je tomu 15 let, co spolu nemůžeme mluvit, smát se… Vendula Pizingerová na Karla Svobodu nezapomíná, i když už žije zcela jiný život

Karel Svoboda byl po desetiletí nejvýznamnějším českým hudebním skladatelem, jeho hity zná dodnes každý. Když se před 15 lety rozhodl dobrovolně odejít do hudebního nebe, byl to pro mnohé obrovský šok. Nejvíc ale samozřejmě jeho odchodem trpěli jeho blízcí, především manželka Vendula. Navíc to byla právě ona, kdo ho našla zastřeleného na zahradě jejich domu, v náručí v tom okamžiku držela jejich ani ne dvouletého syna Jakuba. Po smrti malé dcerky Klárky, která zemřela na leukémii, se tak musela vyrovnat s další těžkou ranou osudu. Vendula to ale dokázala a dnes je znovu šťastnou manželkou i maminkou.

Život plný turbulencí

Před patnácti lety se téměř ve vteřině obrátil Vendule Pizingerové celý život naruby. Nejenže její manžel spáchal sebevraždu, ale mnohá media ji začala obviňovat, že je to částečně i její vina, že skladateli, který trpěl vážnými depresemi, dostatečně nepomohla. Vendula ale mnohokrát v životě dokázala, jak je neskutečně silná, a časem tak dokázala překonat i tuto ránu. Soustředila se především na péči a výchovu milovaného syna Jakuba a práci pro svou nadaci Kapka naděje. Po krátkém manželství s podnikatelem Patrikem Aušem našla v roce 2015 štěstí po boku současného manžela Josefa Pizingera. V říjnu 2020 se jim navíc narodil syn Pepíček a Vendula zase září štěstím.

Co by řekl Karel?

Jako vzpomínku na Karla Svobodu zveřejnila v den výročí jeho úmrtí několik rodinných fotografií, které je zachycují při jejich svatbě, na různých společenských akcích, s dcerkou Klárkou i synem Jakubem. K sérii snímků navíc Vendula přidala velmi osobní a dojemný komentář: „Dnes je tomu 15 let, co už spolu nemůžeme mluvit, smát se nebo jen tak zavřít oči a snít. Bylo řečeno mnohé za těch 15 let. Skutečností však zůstává, že zmizel bez rozloučení, beze slova promiň. Dnes mám úplně jiný život, a že za těch 15 let bylo turbulencí. Jsem už šťastná a mám tady Jakuba. No každopádně Karlovi byl humor vlastní a nevím, jak by tohle všechno okomentoval. Snad tady platí jedno židovské přísloví – Všechno je jinak.“ I Venduliny fanoušky její příspěvek dojal a reagovali na něj slovy jako „všechno má svůj důvod“ nebo „je hezké vás vidět zase šťastnou a rozzářenou mateřstvím“.

Zdroj: Instagram/vendulapizingerova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu