Jana Plodková v roli fotografky: Už jste viděli bílou duhu?

Janu Plodkovou zná naprostá většina z nás jako herečku. Z jejích nejslavnějších snímků můžeme jmenovat filmy Protektor, Rozkoš, Ztraceni v Mnichově nebo Ostrov. Když zrovna netočí, ráda tráví čas na své chalupě v Krkonoších, kde nejen relaxuje, ale také fotí. Jedna z posledních fotografií, o kterou se s fanoušky podělila na svém instagramovém profilu, vzbudila velký ohlas.

Duha z mlhy

Herečce se totiž podařilo vyfotit krásný přírodní úkaz – mlhovou duhu. Ta vzniká v případě, že se na jednom místě v jednom okamžiku vyskytuje mlha a zároveň svítí slunce. Podzimní rána na horách tuto podmínku splňují nejčastěji, a tak není divu, že se herečce podařilo „duhu z mlhy“ vyfotit právě v Krkonoších. Oproti klasické barevné duze, která vzniká odrazem slunečních paprsků na vodních kapkách, je mlžná duha pouze bílá a méně zřetelná.

Chalupu v Krkonoších si Jana Plodková pořídila společně se svým partnerem Filipem již před několika lety. Postupně ji velmi citlivě zrekonstruovali a nyní si tu rádi užívají klid a kouzlo okolní přírody. Kromě toho se tu herečka může naplno věnovat i jednomu ze svých velkých koníčků – zahradničení.

Pohádka i aura

Fotografie mlhové duhy se setkaly s velkým nadšením u Janiných fanoušků. Jedna z fanynek výstižně poznamenala, že přesně takto si představuje větu „mlha přede mnou, mlha za mnou“, kterou známe z pohádek. V jiném komentáři pisatel mlžnou duhu přirovnal dokonce k auře. Ostatně fotografie zaujala i hereččiny kolegyně z umělecké branže, například Barboru Polákovou nebo Dagmar Havlovou.

Již v minulých týdnech herečka sdílela i další fotografie ze svého „soukromého ráje“ v Krkonoších, které zachycovaly zdejší podzimní krásy v podobě barevného listí, hub, červenajících se šípků nebo romantických západů slunce s červánky. Uvidíme, o jaké přírodní poklady se herečka se svými obdivovateli podělí příště.

Zdroj: Instagram/janaplodkova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu