Jana Plodková si zahrála v novém americkém filmu o nelehkých vztazích mezi Izraelem a Palestinou! Jak to herečce slušelo?

Herečka Jana Plodková už řadu let patří mezi nejoblíbenější české herečky. Její křehkou krásu si jistě pamatuje z mnoha úspěšných filmů. K nejslavnějším patří zejména snímek Protektor, za hlavní roli v tomto filmu získala též cenu Českého lva. Další diváci ji před čtyřmi lety zaregistrovali díky účasti v soutěži Stardance. Nyní se zdá, že herečka pomalu, ale jistě proniká i do světa zahraničního filmu.

Pronikněte do světa tajných aktivit

Na svém instagramovém profilu totiž Jana zveřejnila příspěvek, ve kterém diváky zve na film s názvem Oslo, který je nově k vidění na HBO.  Jedná se o americký snímek režiséra Bartletta Shera, který je inspirovaný skutečnou událostí, konkrétně mírovou dohodou z Osla roku 1993. Tato dohoda je považována za jeden z nejzásadnějších okamžiků izraelsko-palestinského konfliktu.

Dohoda byla totiž prvním dokumentem, ve kterém Palestinci veřejně uznali samotnou existenci Izraele. K podepsání první části dohody mezi izraelskou vládou a Palestinskou osvobozeneckou organizací došlo roku 1993 ve Washingtonu, druhá část byla podepsána o dva roky později v Egyptě. Název dohody a potažmo i nového filmu byl odvozen od místa, kde probíhala jednání mezi oběma stranami. Ta byla totiž iniciována jednou norskou organizací.

Mikádo herečce sluší

Jana Plodková má v tomto snímku, jak prozradila v komentáři, jen menší roli. To následně dokumentovala i fotografiemi z filmu. Janini fanoušci ihned začali fotografie komentovat slovy, že to herečce ve filmu nesmírně sluší, a ti, kteří již snímek zhlédli, pozitivně hodnotili i její výkon.

Kromě Jany Plodkové se ve snímku můžete setkat i s dalšími českými herci, například s Karlem Dobrým či Rostislavem Novákem. Během sledování snímku jistě poznáte i některá místa. Film se totiž natáčel i v České republice, konkrétně v Praze, na zámku Kačina či v Doksanech i Litoměřic.

Zdroj: Instagram/janaplodkova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu