Jak se starat o své rty po čtyřicítce

Nejen vaše pleť, ale také rty potřebují vaši péči. Zvlášť s přibývajícím věkem se kolem nich začínají objevovat malé vrásky a také přichází ztráta jejich objemu. K tomuto jevu jsou náchylnější ženy se světlou pokožkou a kuřačky.

Tento článek vychází ze zaslaného textu od naší milé čtenářky. Všechna v článku uvedená jména byla z důvodu ochrany soukromí pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

K péči o vaše rty však potřebujete víc, než jen obyčejný balzám na rty nebo krém.

Sérum na rty proti stárnutí

V mladším věku vám stačilo používat na rty pouze obyčejný balzám na rty, ale s přibývajícím věkem musíte sáhnout po něčem víc. Kupte si v drogerii sérum na rty, které obsahují retinol. Ten sjednotí barvu vašich rtů a podporuje produkci kolagenu. Kvalitnější séra na rty obsahují také složky, díky nimž bude vaše pusa vypadat plnější a rozpustí drobné vrásky v okolí. Rty získají přirozený a plný vzhled.

Laser dodá vašim rtům svěží vzhled

Ošetření laserem, které vám udělají v kosmetickém salónu nebo u lékaře, vám nepomůže jen s odstraněním pigmentace, jež se vytvořila na vašich rtech a může za ně především pobyt na slunci. Spraví také jemné linie a strukturu vašich rtů. Obnoví tvorbu kolagenu a zajistí pružnost a elasticitu ošetřeného místa. Laserem si můžete také nechat udělat peeling rtů. Ten perfektně odstraní odumřelé buňky.

V neposlední řadě pomůže injekce

S věkem se ztrácí jemná linka kolem vašich rtů, a díky tomu rtěnka, kterou na své rty použijete, nedrží tak, jak má. Začne se vpíjet také do okolí a výsledný efekt, jehož jste chtěli dosáhnout, se neobjeví. V tomto případě lékaři doporučují ošetření výplní. Ta obnoví strukturu rtů. Píchne vám injekci s kyselinou hyaluronovou s pár kapkami botoxu, který redukuje vrásky. Pozor však na to, aby to lékař nepřehnal a vy pak neměli „kachní“ rty.

Máte doma plaché dítě? Díky našim tipům ho plachosti můžete zbavit.

Péče o rty je důležitá, protože se na nich může neblaze projevit nezadržitelné stárnutí. Myslete na to ještě dříve, než se tyto příznaky objeví.

Autor: Lenka Svobodová
Tagy: , ,
zavřít reklamu