Iva (34): Pozvala jsem nový objev ke mně. Bohužel jsem zapomněla na jednu moji špatnou vlastnost. On se s tím vypořádal po svém

Vždy jsem byla spořádaná ženuška, která se starala o svého muže a o domácnost. Děti jsme neměli, tak jsem měla spoustu času na to, aby to u nás vypadalo jako ze škatulky a můj manžel byl spokojený, že má doma hospodyňku, která uklidí, vypere a navaří. Vůbec mi to nevadilo, byla jsem tak vychovaná a tento vzorec jsem viděla i u mé mámy, takže mi to vlastně ani nepřišlo divné.

Manželství mi nevyšlo

Byla jsem vdaná již 10 let, bohužel se nám nepodařilo zplodit dítě – a asi i tohle byl jeden z důvodů, proč náš vztah nevydržel. Prostě už jsme byli moc zabraní do našeho stereotypu, který nás ubíjel, ale nevěděli jsme, co máme dělat. Naše frustrace z toho, že nemáme děti, byla vysilující, než abychom se s manželem snažili něco měnit. Raději jsme se domluvili, že půjdeme od sebe. Oba jsme naštěstí rozumní lidí, takže se to celé obešlo bez problémů a v klidu.

Ale po rozvodu, jako by se ve mně něco zlomilo. Zůstala jsem v našem bytě sama – a najednou jsem po dlouhé době neměla pro koho vyvářet, péct a udržovat byt uklizený. Začala jsem si libovat v novém životě a zařekla jsem se, že budu dělat všechno jinak. A s tím také souvisel sex s náhodným mužem. Ano, chtěla jsem si prostě vyzkoušet, jaké to je.

Pojďme ke mně domů

Jeden večer jsme se vydaly s kamarádkou do baru – a prostě to vyplynulo ze situace. Potkala jsem muže, který mne opravdu přitahovat – a evidentně to bylo oboustranné. Slovo dalo slovo, a já jsem mu řekla, ať jde se mnou domů. Byla jsem odhodlaná poprvé v životě vyzkoušet sex na jednu noc. V momentě, kdy jsme byli ale ve výtahu, mne polilo horko. Ale ne z toho, že bych najednou měla trému, nicméně jsem si uvědomila, že to doma nevypadá zrovna nejlíp.

V ložnici to bylo jakž takž únosné, ale kuchyň, tam to bylo jako po výbuchu! Zavřela jsem tedy můj nový objev do ložnice s tím, že si má udělat pohodlí, že já hned přijdu. Honem jsem letěla do kuchyně a schovávala špinavé nádobí všude možně – jako smyslů zbavená. Na pohled vypadala kuchyně za chvilku docela obstojně – a já na sebe byla pyšná, jak jsem to zvládla.

Moc to teda nevyšlo

S tímto dobrým pocitem jsem zažila úžasnou noc. Až jsem si říkala, že bych asi nechtěla, aby to tou jednou nocí skončilo. Jaké bylo ale mé překvapení ráno, když jsem se probudila sama. Můj objev dostal evidentně hlad a chtěl jít připravit snídani. Mohla jsem se hanbou propadnout, když jsem vešla do kuchyně, uviděla jsem umyté nádobí a lísteček se vzkazem, že my dva se k sobě moc nehodíme.

Ani číslo mi nenechal. Od té doby zase spořádaně uklízím. Snad se mi podaří narazit na podobný objev, který ocení, že mám doma uklizeno.

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT