Hubnutí bez stresu

Hladovění a striktní omezování jídla nikam nevede, cílem hubnutí by měla být proměna živočicha, který se krmí, v bytost, která jí. A tuto proměnu byste rozhodně měli provádět krok za krokem, postupně a tak, aby pro vás změna byla příjemná.

Jděte na to chytře a inspirujte se našimi radami.

1. krok: pozorujte

Než začnete cokoli zásadně měnit, zkuste se nejprve jen pečlivě pozorovat. Zmapujete si tak zvyky a způsoby svého jídla – kde jíte, s kým jíte, jak často jíte, ale také myšlenky, které během jídla máte. Nebezpečné myšlenky mohou být, pokud si například jídlo vyčítáte, v duchu počítáte kalorie a plánujete odlehčenou stravu pro zbytek dne a tak podobně.

Až dokončíte pozorování, pořádně prozkoumejte i svou motivaci k hubnutí, co vás skutečně motivuje a jak můžete svou motivaci zvětšit.

2. krok: nechtějte všechno hned

Hubnutí je, bohužel, dlouhodobý proces, kdy jde o celkovou změnu životního stylu, a to nejen ve změně jídelníčku, ale též ve vašich zvycích, myšlenkách i chování. A to vyžaduje čas.

Takže v první řadě potřebujete trpělivost a jistou systematičnost. Buď jste od přírody schopná sestavit si plán a podle něj sama sebe vést, je to skvělé. Ale můžete si nechat pomoci a poradit od nějaké výživové poradkyně, které důvěřujete.

3. krok: pohyb, který vás baví

Bez cvičení to nepůjde. Pokud k němu máte vyložený odpor je jisté, že se nebudete schopna přemáhat tak dlouho, jak by bylo potřeba. Zkuste s pohybem začít pomalu, bez zadýchávání, ale pravidelně. Ideálním začátkem je chůze, pěkně 30 minut každý den. Ráno zkuste zařadit pár protahovacích cviků, „pozdrav slunci“ nebo si jen tak zatančete u rádia. Je nutné využít jakéhokoliv pohybu, který vás aspoň trochu baví a dá se začlenit do každodenního života. Trápit se nějakým sportem či v posilovně jen proto, že „musíte zhubnout“, to zkrátka nemá smysl.

4. krok: relaxujte a přitom hubněte

Žijete hektickým životem? Jídlo polykáte v rychlosti? Pokud ano, vaše trávení není úplné a začnou se vylučovat stresové hormony. Ty zařídí, že se energie ze všeho, co sníte, uloží rovnou do tukových zásob. Počítání kalorií a usilovné cvičení jsou k ničemu. Chcete-li opravdu hubnout, musíte se zklidnit, začít zhluboka dýchat, zpomalit a dát svým kaloriím šanci, aby se spálily. Pomoci vám může pravidelná meditace, plné soustředění se na pomalé jedení a chvíle vědomého hlubokého dýchání před jídlem.

Diety a hubnutí jsou snad nejčastějším tématem, které ženy trápí, a to ještě ke všemu celý život. U mnohých dietářek se experimentování se stravou, bohužel, zvrtne v některou z poruch příjmu potravy a je nutná odborná léčba.

Vám se ale nic takového stát nemůže, rady, kterými jsme vás zásobili, jsou vyzkoušené, zdravé a bezpečné. A dokonce i pozitivní výsledky prověřila praxe, takže není důvod nic odkládat a začněte prostě hubnout teď hned.

Autor: Lenka S.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí
GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí
ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 31 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 8 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 31 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 36 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 31 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 6 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 43 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 6 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 36 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 6 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 31 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 25 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 21 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.