Houslista Jaroslav Svěcený se po letech postavil na běžky. Jak to dopadlo?

Známý houslový virtuóz Jaroslav Svěcený, nepřidává na svůj instagramový profil snímky z ryze osobního života často. Přesto, když už k tomu dojde, obvykle jde o zajímavou či pozoruhodnou zprávu. Naposledy se tak stalo nedávno.

Není žádným tajemstvím, že Svěcený si po menších zdravotních komplikacích, které v minulosti prodělal, nově a naplno užívá života. Přičemž elán a odhodlání mu, jak vidno, drží již několikátý rok, dokonce navzdory pandemii koronaviru. Protože však nelze jen donekonečna koncertovat, rád si umělec dopřeje i menší zimní dovolenou. Místem jeho působení se staly zasněžené vrcholky hor a Jaroslav se rozhodl, vyzkoušet si po neuvěřitelných třiceti pěti letech pauzy, pohyb na běžkách.

Jak přesně pokus dopadl, svěřil přímo ve svém příspěvku na instagramovém profilu: „Mezi koncerty se snažím sportovat. Po 35 letech jsem se postavil na běžky a ke svému zděšení zjistil, že jezdím jak totální prkno. No, budu muset na sobě zamakat.“ Dodal houslista pokorně. Běžky možná nebudou Svěceného silnou stránkou, přesto dle jeho úsměvu na tváři lze odhadovat, že si pobyt na horách velmi užívá.

Zdroj: https://www.instagram.com/p/CZB_tLuLgsy/

Autor: Michaela Sykorová
zavřít reklamu