Houbaření v genech aneb malý synek Venduly Pizingerové sbírá jeden hříbek za druhým

Deštivé a zároveň poměrně teplé počasí posledních dnů velmi potěšilo všechny milovníky houbaření. A rostou, což je hlavní. Na houby od dětství velmi ráda chodí i Vendula Pizingerová a zdá se, že tuto zálibu po ní podědil i její malý syn Pepíček. Na jejím instagramovém profilu se to totiž jen hemží roztomilými fotografiemi a videi malého houbaře v akci.

Nádherná dětská představivost

První „houbařské“ video zveřejnila Vendula na konci srpna. Při procházce v lese narazili s Pepíčkem na prašivky. Když se ho zeptala, co to je, synek s ryzí dětskou upřímností odpověděl, že motýl. Maminka ho poučila, že to je houba, konkrétně prašivka. A zdá se, že Pepíček si to velmi dobře zapamatoval. O několik dní později totiž pyšná maminka publikovala celou sérii fotografií Pepíčka sbírajícího jeden hříbek za druhým.

Na houby se nešlape

Minulý týden pak vyrazili do lesa společně s kamarádkou Lucií Štolc Schallerovou a její dcerkou Aničkou. Z videa a fotografií to vypadá, že les v okolí Říčan, kde Vendula bydlí, je hříbků plný. Úsměvná je situace, kdy Vendula volala na Aničku, aby se na hříbky, které Pepíček našel, šla podívat.

Pozorný malý houbař si totiž všiml, že jeho kamarádka se příliš nedívá pod nožičky, a hned ji upozornil, že na houby se nešlape. Příspěvek vzbudil velký ohlas u Venduliných fanoušků, kteří Pepíčka s Aničkou v roztomilých teplákových soupravičkách přirovnávali k dvěma blonďatým hříbečkům.

Houby rostly i v Jevanech

Jak se Vendula v komentáři svěřila, v dětství milovala chození na houby s babičkou a pak i následné vaření nejrůznějších dobrot z nich, od smaženice až po zavařování na kyselo. Na houby chodila dokonce i v Jevanech, kde bydlela s Karlem Svobodou. Kromě hříbků tam rostly i lišky. Podzim teprve začíná a navíc, jak Vendula s humorem podotkla, mateřská houbaření přeje, takže uvidíme, s jakými dalšími úlovky se v brzké době pochlubí.

Zdroj: Instagram/vendulapizingerova

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu