Fran Drescher přežila víc, než jen rakovinu. Její příběh je velmi inspirující

Fran Drescher ohromila davy fanoušků v seriálu Chůva k pohledání – a to nejen vzhledem, ale hlavně hlasem. Stala se z ní seriálová ikona devadesátých let. Její osobní život zase tak růžový nebyl. Bojovala se zákeřnou rakovinou a také ji surově napadli a znásilnili. Přesto vše dokázala zvládnout a jde příkladem mnoha ženám.

O hrůzném zážitku nedokázala spoustu let mluvit

Fran Drescher ztvárnila mnoho rolí, přesto si ji diváci pamatují hlavně ze seriálu Chůva k pohledání. Tato ikonická role ji proslavila po celém světě. Mnoho žen chtělo být jako ona. Přesto zažila něco, co by nikdo nechtěl. V osmdesátých letech ji a jejího manžela přepadli v jejich domě v Los Angeles. Tenkrát u nich byla na návštěvě také její přítelkyně. Obě ženy násilník zbil a před očima Franina manžela, který byl spoután, byly znásilněné. Trvalo 11 let, než o tom herečka dokázala mluvit.

Díky Fran se policii podařilo pachatele dopadnout

Nakonec to byla právě Fran Drescher, která přispěla k dopadení pachatele. I když si po incidentu nebyla schopná vybavit, jak útočník vypadal, protože byla příliš traumatizovaná, nakonec díky své fotografické paměti jej dokázala tak přesně popsat, že byl zanedlouho policií dopaden. Sama herečka tenkrát popisovala, že nejprve musela tuto událost zpracovat a hodit za hlavu, jinak by si ho nikdy pořádně nevybavila.

V nitru byla nešťastná, ale na venek rozdávala radost a smích

Šest let po tomto brutálním zážitku vymysleli ona a její manžel Peter postavu chůvy Fajn. Oba se obuli do své práce a tak dokázali z mysli vytlačit drama, které se u nich doma odehrálo. Fran ve svém srdci nebyla šťastná, ale snažila se o to, aby přinesla štěstí a smích všem okolo. Jen díky své píli a tvrdohlavosti se jí to podařilo.  V té době však ještě netušila, že nejtvrdší část jejího života ji teprve čeká.

Čtěte také: Gábina (27): Mám velmi vzácný typ rakoviny, jsem naštvaná, plná zloby a nenávisti.

Rakovina dělohy změnila její pohled na život

Den, který ji naprosto změnil život, byl ten, kdy jí diagnostikovali rakovinu dělohy. Bylo to chvíli potom, co skončil seriál Chůva k pohledání. Ze začátku ji léčili aloe na naprosto něco jiného. Naštěstí se jí povedlo boj s rakovinou vyhrát. Přesto tuto nemoc považovala za důsledek svého znásilnění. Došlo jí, že sice tento zážitek hodila za hlavu, ale nikdy se s ním nevyrovnala a právě proto onemocněla.

Podporuje jiné ženy

Toto všechno ji inspirovalo k tomu, aby napsala knihu, kde popisuje své zkušenosti a nabádá jiné ženy, které se setkaly s podobnou zkušeností, aby o svém traumatu mluvily a snažily se s ním vyrovnat. Přestože má ve svém životě sama spoustu trápení, snaží se stále pomáhat ženám nejen ve svém okolí. Založila neziskovou organizaci s názvem Hnutí rakoviny prsu a snaží se všechny ženy inspirovat k tomu, aby se o sebe více staraly.

Nepřehlédněte: Přemýšlíte nad krátkými vlasy? Zjistěte, který účes se k vám bude hodit nejlépe.

Fran Drescher je inspirativní žena, která se nikdy nevzdává a snaží se brát život tak, jak jde. Na nic si nehraje a svému okolí se snaží předat co nejvíce pozitivní energie.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu