Fanoušci Hany Zagorové se dočkali. Konečně se mohou přijít poklonit její památce

Na konci srpna to byl rok, co do hudebního nebe odešla Hana Zagorová. Zpěvačka si přála být pohřbena po boku svých rodičů na vyšehradském hřbitově. Několik dní před jejími nedožitými sedmdesátými sedmými narozeninami se jí toto přání splnilo. Její manžel Štefan Margita uložil zpěvaččiny ostatky do rodinné hrobky.

Smutné první výročí

Legendární zpěvačka zemřela vloni 26. srpna po dlouhodobých zdravotních problémech. Mnoho fanoušků, v jejichž srdcích stále žije i díky mnoha nesmrtelným hitům, jako jsou Studánko stříbrná, Je naprosto nezbytné, Biograf láska, Maluj zase obrázky nebo Duhová víla, v den prvního výročí zpěvaččina úmrtí zamířilo k hrobu na Vyšehradě i s vědomím, že zpěvačka v něm ještě nespočívá.

Zpěvačka spočinula po boku rodičů

To už ale nyní neplatí, Štefan Margita to před několika dny na svém instagramovém profilu oznámil stručným, ale velmi osobním příspěvkem: „Moji drazí přátelé, dovoluji si vám oznámit, že včera v naprosté tichosti, jen v rodinném kruhu, jsem na Vyšehradě za zvuku nádherných zvonů uložil moji drahou Hanku.“ Je samozřejmé, že pro operního pěvce, který pro boku Hany Zagorové prožil více než třicet let, to byl zcela jistě jeden z nejtěžších okamžiků jeho života.

Na zpěvačku nezapomínají nejen její fanoušci, ale také mnoho kolegů a přátel z řad známých osobností. Fotografiemi a vzpomínkami oblíbenou zpěvačku na svém Instagramu v posledních dnech a týdnech uctily například zpěvačky Leona Machálková a Monika Absolonová nebo herečka Dagmar Havlová.

Pamětní bankovka

Mimochodem ve výroční den zpěvaččina úmrtí vyšla pamětní bankovka Hany Zagorové. Na její přední straně se vyjímá zpěvaččin portrét obklopený růžemi, symbol desky, číslo 75, zpěvaččin podpis a nápis „Na počet nejprodávanější české zpěvačky všech dob“. Zadní stranu zdobí roky zpěvaččina života a zachycení koncertu v Lucerně. Autorem pamětní bankovky je grafik a rytec Václav Fajt, který je rovněž jedním z autorů současných českých bankovek.

Zdroj: Instagram/stefanmargita_official

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu