Eliška (28): Tchyně přijela na návštěvu a podívat se na vnuka, ten jí připravil zajímavé překvapení

Mám to štěstí, že k nám tchyně nejezdí příliš často. Hodně pracuje, a kromě toho má nespočet koníčků, takže na návštěvy a „rodinování“ podle jejích slov nemá prostě čas. Když už ale přijede, je kolem toho děsné pozdvižení. Manžel se chce mamince zavděčit a syn ji má jako babičku taky moc rád, vždycky totiž přiveze hodně dobrot.

Vždyť měla přijet až odpoledne

Byla sobota, takže jsme všichni byli doma, já jsem připravovala chlebíčky a vařila jsem, manžel se holil a náš sedmiletý syn si hrál sám v obýváku. Návštěva tchyně byla naplánovaná až na odpoledne. V jedenáct hodin dopoledne ale zazvonil zvonek a za dveřmi se objevila tchyně, která to stihla dřív a neobtěžovala se to nikomu z nás sdělit.

Nebyla jsem z toho nadšená, protože jsem neměla uklizeno, byla jsem od mouky, nic nebylo ani připravené a doma byl typický chaos. Manželovi jsem stihla vynadat, i když za to nemohl, že měla přece přijet až odpoledne.

No ty to tady vedeš!

Když tchyně viděla, jaký zmatek u nás panuje, měla o důvod víc me zkritizovat. Podle ní jsem totiž vždycky neměla dostatečně naklizené, a to i přesto, že se údajně málo věnuji synovi. Ale beru to tak, že ji vidíme málo a jí to udělá radost, když si může říct svoje. Takže jsem to nikdy nekomentovala a jen jsem oddaně všechno odkývala. A byl klid.

Tentokrát ale u nás byl opravdu chaos, kdo ale mohl vědět, že přijede o celé čtyři hodiny dříve. Stejně si myslím, že to udělala schválně.

Měla bys ho vzít k psychologovi

Takže tchyně si udělala svou inspekci po kuchyni a koupelně a vydala se do obývacího pokoje, kde ji málem trefil šlak. Náš malý Kubík si tam totiž hrál sám a navštívil moji skříň. Obléknul si moje šaty, přidal korálkový náhrdelník a na nohy si obul boty na podpatku. Mě to nepřekvapilo, občas jsem ho už našla šmejdit v mojí skříni, pro tchýni to však bylo šokující překvapení. A podle ní bych měla malého vzít okamžitě k psychologovi, protože to přece nemůže být normální chování!

Nastala slovní přestřelka, kdy jsem se dozvěděla, že ze syna vychovávám homosexuála. Tchyně nedokázala pochopit, že na tom není nic špatného, že Kuba je pořád jen dítě a navíc, že sexuální orientace není tak úplně důsledek výchovy.

Tohle byla ta nejhorší návštěva!

Tento článek vychází z příběhu zaslaného naší čtenářkou. Přestože redakce zná pravé jméno čtenářky, z důvodu ochrany soukromí byla všechna v článku uvedená jména pozměněna. Použité fotografie jsou pouze ilustrační.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu