Berenika Kohoutová zazářila na obří obrazovce newyorského Times Square. Jak to dokázala?

Náměstí Times Square v New Yorku je sám o sobě pojem a jedním z prvních míst, kam vedou kroky všech, kdo New York navštíví. Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová se nyní objevila na tomto legendárním místě v rámci speciální kampaně, jejímž cílem je podpořit rovné příležitosti v hudebním průmyslu, což je problém, o kterém se celosvětově v poslední době hovoří stále více.

Jedna za všechny, všechny za jednu

Na instagramovém profilu Berenika zveřejnila svůj portrét na jedné z obřích obrazovek, které se nacházejí na mrakodrapech na Times Square.  Svůj komentář k příspěvku poté vtipně začala slovy: „Tak se to fakt stalo a byla jsem obrovská na Times Square, vnoučata budou čumět“. Berenika je známá tím, že na existenci genderové nerovnoprávnosti v hudebním průmyslu poměrně často upozorňuje, a proto ji účast v projektu velmi potěšila. Svůj názor na daný problém popsala v komentáři ke snímku takto: „Za mě je to nerovnoprávnost obecně v celým hudebním byznysu. Aby to holkám dodalo sebevědomí i co se týče komunikace s producentama, s těma labelema, kde to většinou říděj chlapi…. Aby se nerozebíralo, která zpěvačka přibrala a která má jaký prsa a proč vypadá takhle a jak to, že po porodu neváží už dávno 40 kilo…“

Kdo bude další?

Do iniciativy, která začala už letos na jaře a jejímž cílem je hudební průmysl zrovnoprávnit a podpořit ženské interpretky, se zapojila celá řada známých tváří. V uplynulých měsících se tak na stejném místě jako Berenika Kohoutová objevila například také zpěvačka Ewa Farna, Lenny neboli dcera zpěvačky Lenky Filipové či Alena Shirmanová vystupující pod uměleckým jménem Aiko. K velkému úspěchu Berenice na Instagramu blahopřálo mnoho jejích kolegyň a kolegů, například herečky Jitka Schneiderová, Veronika Khek Kubařová, Jana Plodková a Hana Vágnerová nebo čerstvý vítěz StarDance Jan Cina.

Zdroj: Instagram/berenika_off

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu