Závěs do koupelny není jen praktickým doplňkem, ale i stylovou záležitostí

Musíte po každém sprchování ve vaší koupelně vytírat? Na dosah máte rychlé řešení v podobě sprchového závěsu. Zapomeňte však na klasické koupelnové závěsy, které se vám snadno nalepí na pokožku a vodu příliš dobře neodvádí pryč. Dnes si můžete pořídit opravdu kvalitní sprchové závěsy, které se stanou i stylovým doplňkem vaší koupelny.

Cenově dostupné

Sprchové závěsy jsou navíc cenově dostupným řešením vašeho problému. Vybírat si dnes můžete z pestré škály vzorů, barev a materiálů sprchových závěsů. Díky sprchovému závěsu také vzhled koupelny snadno změníte a upravíte podle svých představ. Pořídit si závěs můžete v nejrůznějších barvách a ladit je třeba i podle ročního období.

Závěs rozsvítí koupelnu

Závěs se postará i o zútulnění koupelny a může prakticky zakrýt některé nedostatky (například bojler nad vanou). Vyberete-li si výraznější typ závěsu, dokáže koupelnu zajímavě ozvláštnit a závěsy ve světlých barvách se postarají o její rozsvícení a prosvětlení.

Praktické rady

Při výběru závěsu dbejte na to, aby byl dostatečně dlouhý a spadal pod okraj vany či sprchového koutu a voda po něm mohla stékat. Některé sprchové závěsy můžete podle libosti zastřihávat, na výšku i na šířku. Pokud by byl závěs příliš dlouhý, mohl by vám překážet a široký závěs poskytuje více záhybů, ve kterých se však mohou množit plísně a bakterie.

zdroj: flickr, CC

Volte kvalitní materiál

Dnes se koupelnového závěsy vyrábí z PVC, vinylu či textilu, kterému nechybí PU vrstva či jsou vyráběny ze syntetických rychleschnoucích tkanin. Ty textilní bývají nejdražší, pořizovací cena se pohybuje kolem 500 Kč. Můžete je však kdykoliv vyprat i vyžehlit. Vinylové závěsy můžete prát v ruce. Za nejnižší cenu pořídíte PVC závěsy (cca 100 Kč). Bohužel jejich životnost není příliš dlouhá a po jisté době jej bude potřeba nahradit novým, nejde totiž příliš dobře čistit.

Upevnění

Závěs můžete upevnit na kroužcích na tyč, ale upevnit lze závěs i na kolejničku na strop, velmi podobně jako záclony. Pořídit si však můžete i tyče či kolejničky, které mají tvar oblouku či pohyblivý kloub, který nabízí možnost úpravy do potřebného úhlu. Pořizovací cena se pohybuje v řádech stokorun.

Autor: Daniela Nováková
zavřít reklamu