Z internetu se stává past. Máte pocit, že své potomky máte pod kontrolou, že víte, na které weby chodí a co se děje na sociálních sítích?

Muž masturbující před internetovým profilem 12leté holčičky. Starší pár, který se snaží podobně starou holčičku nacpat do auta, aby si pak užili sex ve třech. Starší spolužák žádající dívku ze 6. třídy, aby se před webkamerou svlékla a sahala si na intimní partie… a mohli bychom pokračovat. Ne, nejde o hororové porno, ale realita.

V síti

Dokument nazvaný V síti je právě teď v poslední fázi přípravy. Bude se vysílat v televizi, ale jeho zkrácená verze půjde i do škol, kde se ke sledování budou vyjadřovat odborníci a bude se také mluvit o drsných, leč reálných případech. Dívky jsou naštěstí herečky, ale úchylové jsou naprosto skuteční. Upoutávka na film trvá 4 minuty a už po prvních vteřinách pocítíte chlad kolem žaludku a strach. Rozmlžený obličej muže držící penis před tváří zaručeně nedospělé holčičky…

Drsná cesta

Takové věci se dějí denně. Bohužel holčičky nejsou herečky, vše je reálné. Když film uvidíte, bude vám na zvracení, pocítíte strašný vztek, ale hlavně paniku, co by, kdyby. Našim dcerám a vnučkám taková zkušenost může naprosto zničit život. Jak je ochráníme? Tvůrci filmu už dřív mluvili na školách o kyberšikaně a nebezpečí sexuálních kontaktů. Jenže zjistili, že slova nemají moc vyjádřit, jak hrůzná je skutečnost. Začali tím, že „nezletilým“ založili profil a napsali pouhé „Nudím se“. Do 5ti hodin se ozvalo 83 mužů!

Muži na síti

Reagovali muži od 20 do 80 let, posílali různé intimní fotky, vyzývali ke společné masturbaci prostřednictvím Skypu, žádali holčičky o to, aby jim ukázaly intimní partie a jak si na ně sahají. A někteří to dokonce všechno udělali. Herečky, které představují ony „nezletilé“ měly zakázáno s muži, kteří jim napíšou, flirtovat nebo se chovat vyzývavě. Naopak, bylo nutné držet roli 12 či 13leté slečny.

Akty pod aktovkou

Většina mužů měla reálné profily se svými fotkami, fotkami manželek i dětí. Dokumentaristé věděli, že muži budou chtít také fotografie, a tak upravili reálné postavy slečen, ke kterým přidali obličeje hereček. Během natáčení dokumentu se ozvalo více než 2.500 mužů. Opravdu hodně těch, kdo se snaží navázat kontakt s nezletilou dívkou. Proběhly stovky rozhovorů přes Skype a došlo také ke 20 setkáním, samozřejmě pod plnou kontrolou štábu. Jeden muž dívčí fotky hned zveřejnil na svém falešném profilu a použil je k vydírání!

A co vaše děti?

Myslíte, že víte, co na sítích dělají. Myslíte si, že právě vaše děti jsou dostatečně rozumné. Že by něco takového nikdy neudělaly. Nenechte se mýlit! Co udělá vaše dcera, nebo syn, když je někdo začne přes internet vydírat? Co když se třeba cítí osaměle a snadno se nechá zmanipulovat k zaslání intimních fotografií? Děsivý fakt je, že každé šesté dítě sdílí své intimní fotky či videa!

Jak je chránit?

Sledujte, jakou vaše děti zanechávají „digitální stopu“ a zkuste dohledat vše, co o sobě dítě kde zveřejnilo. Pokud s potomkem komunikujete, mějte na paměti, že v tomto věku už si vytváří názory sám, nezávisle na rodičích, a tomu musíte komunikaci přizpůsobit. Jednejte citlivě a jako s rovnocenným partnerem.

I když máte „jen“ podezření, okamžitě kontaktujte Linku bezpečí. Můžete zavolat, nebo napsat a odborníci vás provedou dalšími kroky – na co se dítěte ptát, co na internetu hledat a podobně. Hlavně jednejte včas!

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu