Víte, jak správně pečovat o bílé ručníky a prostěradla?

Bílé ručníky a prostěradla vypadají krásně, domácnosti dopřávají pocit čistoty a nádech luxusu. Jenomže málokomu se podaří udržet jejich originální barvu, většinou to končí tak, že z bílých ručníků se stávají ručníky zašedlé.

Pokud se budete držet našich rad, nemusíte se vůbec obávat si bílé ručníky pořídit. Kouzlo je jen ve správném praní.

Praní při vysoké teplotě

Pokud jde o praní bílých prostěradel a ručníků, zvolte praní v co nejvyšší teplotě (u většiny praček je maximum 90 stupňů). Protože čím vyšší teplota vody je, tím lépe se z ručníků odstraní nečistoty. Navíc při praní tohoto typu prádla na vysokou teplotu vám zaručí, že bude vypadat stále jako nové po dlouhou dobu.

Používejte správné množství pracího prostředku

Aby vaše ručníky a prostěradla zůstaly bílé a čisté, je důležité používat dobrý prací prostředek a jeho správné množství. Podívejte se na seznam přísad vašeho pracího přípravku, abyste se ujistila, že obsahuje enzymy a optický bělicí prostředek. Také si dejte pozor na to, kolik prášku do pračky dáváte.

Samozřejmě, člověk si řekne, že čím více prášku přidám, tím lépe. Ale tak to nefunguje. Velké množství může způsobit to, že prášek začne příliš pěnit, což snižuje výkon praní. Kromě toho se při máchání prací prostředek nepropláchne tak dobře – a v záhybech praných věcí se začnou usazovat nečistoty. Proto je lepší se řídit instrukcemi na obalech.

Pozor na přeplnění pračky

Správně vyprané prádlo také závisí na tom, kolik prádla do bubnu pračky dáváte. Pokud je pračka přeplněná, prací prostředek se nedostane tam, kam má – a prádlo nebude dobře vyprané. Nemluvě o tom, jakou zátěž dostává vaše pračka.

Na aviváž zapomeňte

Když perete ručníky, velkým obloukem se vyhněte avivážím. Ty zanechávají na prádle povlak, který snižuje savost. To je také důvod, proč bílé ručníky ztrácí svou krásnou barvu.

Máte i vy své tajné triky na bílé, krásně vypadající prádlo? Podělte se o ně s námi.

Přečtěte si také článek, který představuje výhody bílé barvy v ložnici.

Autorský text | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu