Veronika Khek Kubařová vyrazila do Střední Ameriky. Co ji v zemi, kterou si spojujeme především s banány, překvapilo?

Herečka Veronika Khek Kubařová patří k těm známým tvářím, které si své soukromí poměrně hlídají. Na svém instagramovém profilu tak zveřejňuje především příspěvky, které se týkají její práce. Nyní ale udělala výjimku a se svými fanoušky se podělila o zážitek z dovolené. S manželem vyrazili až do exotické Kostariky.

Ráj na zemi

Kromě snímku z pláže, který se setkal s velkým úspěchem, herečka publikovala i několik dalších fotografií a velmi osobní komentář, ve kterém se svým příznivcům například svěřila, že návštěva této středoamerické země byla již několik let jejím velkým snem. Vyšlo to až letos, ale počkat se rozhodně vyplatilo. O Veronice je známo, že je velkou milovnicí a ochránkyní přírody, a tak není divu, že jedním z míst, kam se v Kostarice vydala, byl i národní park Corcovado.

Tento národní park, jehož území pokrývá především tropický prales, je z biologického hlediska velmi cenný. Biodiverzita místní flóry i fauny patří totiž k nejvyšším na celé planetě, což herečka dokumentovala hned několika krásnými snímky rostlin i živočichů, které zde potkala. Kromě fotek papoušků ara, nosála či opičky publikovala i video s hádankou pro své fanoušky: „Víte, co to je zvířátko v černém tílku?“ Většina správně poznala stromového mravenečníka, společně s tapírem středoamerickým jde o jednoho z typických obyvatel parku.

Naděje a inspirace

Herečka se svěřila i s tím, že Kostarika je v některých ohledech vyspělejší, než si pravděpodobně většina z nás představuje, například v oblasti ochrany životního prostředí. Důkazem je minimum odpadků podél cest, recyklace odpadu, snaha o nepoužívání igelitových tašek či voda prodávaná převážně ve skle. V Kostarice je sice nyní období dešťů, ale to Veronice vůbec nevadilo, naopak si posteskla, že je škoda, že trochu těch dešťových kapek nespadne i ve sluncem vyprahlé Evropě.

Zdroj: Instagram/veronikakhek

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu