V létě zapomeňte na tuny make-upu a volte jemné líčení

Tak k nám konečně dorazilo léto a pro mnoho žen začíná období potíží, co s líčením. Teplo je sice moc příjemné, můžete si konečně obléci ty nové šaty a sandálky, jenže když máte na obličeji místo hezkého líčení jen rozpatlané stíny a rozteklou řasenku, pak moc parády nenaděláte.

Je třeba si uvědomit, že make-up dostává v horku opravdu pořádně zabrat. Daleko více se potíme, a i naše pleť vylučuje maz a vlhkost jako nikdy jindy. A tak je zjevné, že se stejným líčením jako nosíte v zimě, asi nepochodíte. Ale není třeba si zoufat. Kosmetický trh je nyní tak široký, že nabízí i produkty, které si umí i v parném létě dobře poradit a podpořit vaši přirozenou krásu.

Méně je více

Rozhodně platí staré známé přísloví, že méně je někdy více. Zatímco v zimě vaše pleť ocení ochranu, kterou jí poskytuje hutný make-up, v létě by ji akorát dusil. Vsaďte tedy jen na lehký hydratační krém, ideálně s UV filtry, který v případě potřeby doplňte BB krémem. Samozřejmostí by měl být pudr. V létě se totiž lesknou i dívky, které mají jinak suchou pleť, a pudr dokáže tomuto problému zabránit.

Zapomeňte také na stíny a černé linky a zvolte jen voděodolnou řasenku. Naopak zvýrazněte vaše rty, kterým rtěnka pomůže také v tom, aby nevysychaly. V neposlední řadě vám krásný letní look pomůže vykouzlit i bronzer, kterým rozzáříte své tváře a dodáte jim lehký dotek slunce, což zejména v kombinaci se světlým oblečením působí velmi atraktivně.

Pozor na slunce

Řada žen dělá tu chybu, že zcela zapomíná chránit se před slunečními paprsky. Dávno neplatí, že se máte namazat opalovacím krémem jen když jdete k bazénu. V létě by měl být nedílnou součástí vaší každodenní péče. Zvolte jiné produkty na tělo a na obličej. Zatímco na tělo si klidně můžete dovolit hutnější krém, který vaši pokožku i vyživí, na obličej volte jen jemný fluid, který nebude ucpávat póry. Existují i takové produkty, které jsou přímo určeny pod make-up a měli by se tedy rychle vsakovat a líčidla by na nich měla dobře držet.

Osvěžte se

K osvěžení celého vzhledu vám může pomoci i minerální voda ve spreji. Prodává se v malých lahvičkách, které můžete nosit v každé kabelce a během dne se s pomocí ní osvěžit, dodat pleti hydrataci a také se trochu zchladit. Vždy noste po ruce také pudr a labutěnku, abyste mohli případné problémy s make-upem rychle korigovat. Nezapomeňte dodržovat také další rady:

  • Hodně pijte, ideálně obyčejnou vodu třeba s citronem. Na vaší pleti bude dehydratace ihned znát.
  • V kabelce noste vlhčené ubrousky.
  • Vsaďte na voděodolné produkty. Nepatří jen k bazénu, ale hodí se i na denní líčení během období, kdy se více potíte.

Díky těmto tipům můžete být i v létě krásná a svěží a užívat si slunečné počasí bez obavy z toho, že se vám roztéká obličej. A pro jednou dejte také více prostoru své přirozené kráse, muži to jistě ocení.

 

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu