Tereza Brodská odhalila, jak vypadalo její dětství na chalupě ve Slunečné!

Již dva roky ztvárňuje herečka Tereza Brodská postavu Jany Kratinové v oblíbeném seriálu Slunečná. Ten je nazván podle vesnice, ve které se odehrává. Ta je známá tím, že v ní dochází k určité meteorologické zvláštnosti, která způsobuje, že v ní v porovnání s okolím méně prší a více svítí slunce. Pro herečku samotnou má ale obec Slunečná mnohem hlubší význam.

Rodina Brodských a chalupaření

Tatínek Terezy Vlastimil Brodský byl po celý život poměrně nadšeným chalupářem. První chalupu si pořídil již krátce po druhé světové válce v severočeské vesnici Kytlice. V místní oblasti se nacházelo mnoho volných chalup po vystěhovaném německém obyvatelstvu. V té době mu přitom bylo pouhých dvacet šest let. V polovině šedesátých let si s manželkou Janou Brejchovou koupili novou chalupu, roubenku v nedaleké vsi s poetickým názvem Slunečná. Ve stejné obci přitom již po válce koupili chalupu hercovi rodiče, kteří jsou rovněž pohřbeni na místním hřbitově. V roce 2002 byl na stejném hřbitově pochován i Vlastimil Brodský, který svá poslední léta často trávil právě na zdejší chalupě a v dubnu roku 2002 tu rovněž končil svůj život.

Chvíle štěstí, když byli všichni pohromadě

I když roubenka, která Vlastimilu Brodskému patřila, již bohužel nestojí a nahradila ji jiná stavba, v srdci Tereze Brodské žije toto místo i nadále. Herečka nyní na svém instagramovém profilu zveřejnila sérii několika černobílých fotografií, které zachycují její letní prázdniny právě na chalupě ve Slunečné. Společné chvíle zde trávila nejen se svými rodiči, ale i s tetou a strejdou, kteří ji v dětství vychovávali, sestřenicemi, bratranci a prarodiči. Jak se přiznala, byly to právě chvíle na chalupě, kdy byla v dětství nejšťastnější. Unikátní snímky zobrazují například maškarní bál, který zde uspořádali, nebo Vlastimila Brodského jako domácího kutila.

Zdroj: Instagram/brodskatereza, idnes.cz

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu